Futbal: Slovan vyhral v Podbrezovej 3:1

1.11.2025
0

Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

Tréner Slovana Bratislava Vladimír Weiss starší
Páčil sa vám článok?

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová prehrali v 13. kole Niké ligy na svojom ihrisku so Slovanom Bratislava 1:3. Doma nebodovali po prvý raz v sezóne. Majster natiahol sériu zápasov bez prehry na štadiónoch súperov na číslo sedem. Základ úspechu položil tromi gólmi v závere prvého polčasu.

Futbalistom bratislavského Slovana sa darí na ihriskách súperov. V 13. kole Niké ligy zvíťazili v Podbrezovej 3:1 a vonku ešte v tejto sezóne neprehrali. Hoci nezachytili úvod, po ktorom domáci viedli 1:0, podarilo sa im zápas otočiť troma gólmi v poslednej pätnásťminútovke prvého polčasu.

K obratu zavelil vyrovnávajúcim zásahom Róbert Mak, ktorý chválil práve túto pasáž hry svojho tímu: „Vedeli sme, že to nebude jednoduché, čo sa aj ukázalo. Prvých dvadsať minút hrala Podbrezová veľmi dobre, problémy nám robili dlhé lopty. Po inkasovanom góle sa nám však podarilo vyrovnať a od toho sme sa odrazili, dali sme tak do polčasu krásne tri góly. Lepšie sme sa už hýbali a prihrávali si. Aj v druhom dejstve sme chceli pridať góly, bohužiaľ sa nám to nepodarilo. Súper mal šance, to by sme nemali dovoliť, aby sa to stávalo. Nie sme úplne spokojní, ale strelili sme po pekných akciách krásne góly a to nám zariadilo víťazstvo.“

V Podbrezovej sa presadili všetci traja útočníci bratislavského tímu. K Makovi sa pridal Ofori aj Marcelli. „Myslím si, že posledných tridsať minút v prvom polčase sme hrali všetci traja útočníci veľmi dobre. Každý jeden sme dali gól a pridali aj asistenciu, takže sa môžeme z toho tešiť. Aj v druhom polčase sme mohli pridať ešte nejaké góly,“ netajil Mak, ktorý sa vyjadril aj k náročnému programu, keď Slovan hrá počas jesene na dvoch frontoch, okrem Niké ligy aj Európsku konferenčnú ligu. „Stále hráme v inej zostave, tréner to dosť obmieňa, máme veľa nových hráčov. Teraz máme štyri dni na oddych a ideme do Fínska na európsky zápas, potom hráme znovu ligu. Je to veľmi náročné, tréner tomu prispôsobuje zostavu a my sa s tým musíme vyrovnať.“
Mladý útočník Slovana Nino Marcelli odohral v Podbrezovej 77 minút. Strelil tretí gól mužstva a celkovo svoj štvrtý ligový. Avšak presadil sa aj v reprezentačnej dvadsaťjednotke. K svojej streleckej potencii povedal: „Konečne mi to tam padá. Snažil som sa dať gól a našťastie sa mi to po prvej strele znovu odrazilo a využil som toho, že obranca bol otočený chrbtom. Prebral som si to do protipohybu a vystrelil spoza obrancov. Brankár asi nič nevidel. Som rád, že mi to tam padlo a hlavne som šťastný za dôležité tri body.“ Iba dvadsaťročný Marcelli chválil výkon oboch tímov: „V Podbrezovej sa nikdy nehrá ľahko. Má výborný herný systém, dobrého trénera a veľa behajú. Vedeli sme, že na nás vybehnú, našťastie sme to otočili a od pätnástej minúty sme hrali do prestávky výborne. Mali sme tam najlepšiu pasáž v zápase.“

Za Podbrezovú strelil gól českú útočník Radek Šiler. Veľmi sa z neho netešil, keďže jeho tím prvýkrát v sezóne doma nebodoval: „Vstúpili sme do zápasu aktívne, dali sme gól, mali sme ešte pár šancí. Potom sme dostali hlúpy gól, vlastne všetky tri boli také, nezachytili sme hráčov, mrzí nás to. Bohužiaľ, mal som aj ja dostatok šancí ešte v prvom polčase, no gól som nepridal.“ Šiler v druhom polčase strieľal do brvna, od ktorého lopta putovala na čiaru. Elektronický systém na takéto odhalenie v Niké lige nie je zavedený, takže sa nedá preukázať či išlo o gól alebo nie. „Ja som si myslel, že lopta padla od brvna za čiaru, ale vraj išla na čiaru, škoda. Ak by padol gól na 2:3, prišiel by záverečný náš tlak a mohli sme niečo uhrať,“ povzdychol si český kanonier v službách Podbrezovej.

„Sme radi, že sme vyhrali, pretože v Podbrezovej sa nehrá ľahko. Nám sa tu síce darí, ale zápas je vždy ťažký. Podbrezová vie, čo chce hrať, má šikovných hráčov, je nepríjemná vo vzduchu. Tak ako sme zle tento duel začali, tak sme ho výsledkovo napokon dobre ukončili. Máme vždy päť minút v úvode hluchých a mali sme aj úvodných desať minút druhého polčasu hluchých, kde sme mohli dostať gól. Avšak obrátili sme zápas z 0:1 na 3:1, čo je dobré. Ukázala sa kvalita útočníkov, každý z nich dal gól. Sme radi za výsledok i predvedenú hru, no bola tam malá nepozornosť, kedy mali domáci dve šance na skorigovanie výsledku,“ povedal po zápase tréner Slovana Vladimír Weiss st. 

„Mali sme dobrý vstup, zaslúžene sme otvorili skóre. So Slovanom vždy potrebujete dať gól na 2:0. Ak ho nedáte, je to ťažké. My sme na druhý gól príležitosti mali, Šiler mal ešte v prvom polčase dve šance, no musím vyzdvihnúť kvalitnú hru súpera do bloku. Mali sme problém s vystupovaním z línie. Kvalitní hráči Slovana ako je Ofori to zaujímavo zrýchľovali pod obrannú líniu. Dobre sa nám za náš chrbát dostávali. Aj preto do polčasu otočili. Škoda gólu na konci polčasu do kabíny. My sme urobili zmeny cez prestávku a prospeli hernému prejavu i bráneniu v aktívnom postavení. Vytvorili sme si dve dobré situácie, možno to bol aj gól po brvne Šilera, keď lopta mohla byť za čiarou. Nepodarilo sa nám napokon dostať do zápasu druhým gólom, tým pádom sme znovu so Slovanom doma prehrali. Výkon nebol zlý. Zápas bol pred peknou diváckou kulisou zaujímavý, pretože obe mužstvá chcú hrať futbal. Diváci aj preto prišli a videli dobrý duel. Mrzí ma, že je to bez bodového zisku,“ skonštatoval tréner Podbrezovej Štefan Markulík.

13. kolo Niké ligy:
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 1:3 (1:3)
Góly: 5. Šiler – 33. Mak , 39. Ofori, 45+2. Marcelli Rozhodovali: Kráľovič – Štrbo, Vorel. ŽK: Sanusi – Ibrahim, Marcelli.
3048 divákov

Podbrezová: Jurička – Markovič (46. Paraj), Luka, Mielke – Kováčik (73. Hakobjan), Palumets (84. Kujabi), Štefánik (73. Chyla), Sanusi – Marcin (46. Deml) – Galčík, Šiler.

Slovan: Takáč – Mustafić, Bajrić, Wimmer, Zuberu – Ibrahim (77. Pokorný), Ignatenko, Gajdoš (63. Savvidis) – Ofori (77. Weiss ml.), Marcelli (77. Yirajang), Mak (89. Lichý)

(TASR)

Páčil sa vám článok?