Naozaj vynikajúci projekt: Bratislava spúšťa Cvičko – sieť workoutových ihrísk aj s tréningovým programom zdarma

13.8.2022
0

Zdroj: ms

Páčil sa vám článok?

V centre hlavného mesta pribudlo šesť nových workoutových ihrísk spojených bežeckým okruhom na oboch nábrežiach Dunaja. Dopĺňajú tak miesta, ktoré prirodzene využívajú športovci už v súčasnosti. Cieľom projektu Cvičko je podporiť záujem o šport aj u ďalších obyvateľov. Bratislavčanom prináša aj špeciálne videonávody s tréningami od renomovaného trénera Maroša Molnára, ambasádora amatérskeho športu v Bratislave.

Nový projekt s názvom Cvičko sa zameriava na podporu zdravého životného štýlu, na oblasť športu a pohybu. Priamo v centre mesta pri mostoch pribudlo šesť nových workoutových ihrísk, zostava jednotlivých cvičiacich prvkov sa na každom ihrisku líši. Niektoré sú uspôsobené viac na posilňovanie s vlastnou váhou, iné zase na posilnenie srdcovo-cievneho systému.

„Čím viac možností na aktívny život obyvatelia mesta a návštevníci Bratislavy majú k dispozícií, tým lepšie. Dnes otvárame nie jedno, ale rovno šesť nových workoutových ihrísk a chceme, aby si ich užili aktívni športovci, ale aj tí, ktorí možno pohyb do svojho života práve začleňujú. V rámci Cvička preto k ihriskám prinášame bezplatne aj „videonávod“ ako ich používať a to prostredníctvom trénerského programu od Maroša Molnára, jedného z našich top slovenských trénerov,“ priblížil Matúš Vallo, primátor Bratislavy.

Zdroj: ms

Ihriská nájdete na šiestich miestach popri Dunaji.

Nové ihriská - cvičká – sa nachádzajú na nábrežiach Dunaja, spojené sú bežeckými okruhmi. Popri rieke tak vznikli nové športové stanovištia: Cvičko Lanfranconi, Cvičko Nábrežie, Cvičko Most SNP, Cvičko Promenáda, Cvičko Tyršák a Cvičko Apollo. Na všetkých sú umiestnené info tabule s popisom a tipmi, ako správne cvičiť a využívať jednotlivé prvky. Podrobný popis možných tréningov na každé jedno z cvičiek pripravil profesionálny tréner Maroš Molnár.

Zdroj: ms

Na otvorenie Cvička prišiel i primátor Matúš Vallo.

"Podarila sa nám veľmi krásna vec pre ľudí, ktorí žijú v Bratislave," priblížil nám Maroš Molnár s tým, že takto si budú môsť zdarma zacvičiť naozaj všetci od detí po seniorov a ešte budú mať k dispozícii aj cvičebný program a tréningové  návody. 

Maroš Molnár o projekte Cvičko:

„Všetkým by som rád dal do pozornosti systém videí, ktorý sa nám podaril vytvoriť. Pre každé cvičko máme tri rôzne videá, ktoré sa líšia podľa obtiažnosti. Každý si tak môže zacvičiť, čo chce, podľa svojich fyzických schopností. Čo cvičko, to iný tréning, ktorý sa dá kombinovať aj s behom – odcvičím, odbehnem, zase odcvičím na druhom cvičku. Všetko s cieľom, aby ste boli čo najviac fit,“ povedal Maroš Molnár, ambasádor amatérskeho športu v Bratislave.

Zdroj: ms

Na mieste si môžete pozrieť aj návody, ako si zacvičiť.

Video tréningy sú pre všetkých dostupné na webovej stránke cvicko.sk.

Výhodou podľa Molnára je i to, že tieto ihriská využili priestory pod mostami, a teda sú kryté a môžete si zacvičiť i počas dažďa. Tréningové plány poskytnú podľa neho mnoho modifikácií a prakticky neobmedzené množstvo rôznych možností športovania.

Maroš Molnár o projekte Cvičko:

Primátor Matúš Vallo zdôraznil, že Cvičko, to nie sú iba ihriská, ale celý program, ktorý umožní každému správna a kvalitne športovať.

Primáto Matúš Vallo o projekte Cvičko:

Vybudovanie sieti nových exteriérových ihrísk bola možná aj vďaka výraznej podpore súkromného partnera, spoločnosti ČSOB. „Sme radi, že môžeme aj týmto spôsobom pomôcť k tomu, aby bolo z Bratislavy lepšie a aktívnejšie miesto pre život. Dlhodobo podporujeme šport a jeho dostupnosť pre všetkých, bez ohľadu na fyzické zdatnosti a predpoklady, a preto vidíme v podpore týchto Cvičiek veľký zmysel. Verím, že si na nich každý príde na svoje a na jar sa zdravo namotivovaní a pripravení vidíme na ďalšom ročníku ČSOB Bratislava Marathon,“ uviedol generálny riaditeľ ČSOB Daniel Kollár.

FOTOGALÉRIA:

Cieľom je projekt Cvičko v budúcnosti aj ďalej rozširovať a sieť verejných exteriérových cvičísk ďalej zväčšovať, aby si čo najviac obyvateľov a návštevníkov mesta mohlo pohodlne zacvičiť na vzduchu. Vybudované nové workoutové ihriská budú v správe mestskej organizácie STaRZ.

(ms)

Páčil sa vám článok?