Bratislavčania sa nestratili

13.12.2006

Na majstrovstvách Slovenska v karate, ktoré sa uskutočnili minulý víkend v Trenčíne sa nestratili ani zástupcovia bratislavských oddielov.

Najviac sa síce darilo dvojici Farmadín (AŠK Dukla B. Bystrica) - Černá (UMB B. Bystrica) - ktorá získala dva tituly, no medaily si k Dunaju poodvážali aj karatisti od Dunaja: medzi jednotlivkyniami skončila Grmanová z Rapidu tretia, v súťaži družstiev boli ženy z ŠK Majshin druhé a zo ŠŠS tretie. Majstrom Slovenska v kumite do 60 kg sa stal Šebesta (Tekdan), druhé miesto obsadil Macko (Ipon), do 65 kg skončil Tuleja tretí, nad 70 kg bol Vašica (Japoka) tretí, do 80 kg Kadlečík (Ipon) druhý a Krajčírovič (Tekdan) tretí. Medzi ženami v kategórii do 60 kg obsadila Medveďová (Rapid) druhú priečku a Šestáková (Rapid) tretiu, nad 60 kg skončila Rišková druhá a Valúchová (obe Rapid), v kategórii Open získala Medveďová striebro a Rišková (obe Rapid) bronz.