FOTO a VIDEO: Pred Úrad vlády SR prišli protestovať nespokojní hokejisti - hrozí im, že nebudú mať z čoho žiť...

30.9.2020

Zdroj: FB Tipos liga

Páčil sa vám článok?

Hokejisti skoro zo všetkých slovenských klubov, ktoré mali už o pár dní odštartovať svoju dlhodobú súťaž - extraligu sa rozhodli prísť protestovať proti zákazu hromadných podujatí od 1. októbra. Ani najnovšia zmena v opatreniach, keď krízový štáb povolil prítomnosť 50 ľudí na akciu, neumožní organizáciu profesionálnych zápasov, takže nebudú môcť hrať hokej a prídu o prácu.

Športovci, najmä hokejisti, prišli v stredu pred úrad vlády poukázať na to, že kluby majú od marca obrovské straty a nesúhlasia s podmienkami, ktoré v pondelok (28. 9.) predstavil ústredný krízový štáb. "Od marca nemá šport žiadny príjem a je nemožné to takto ďalej udržať," poznamenal hráč z hokejového klubu Slovan Bratislava Michal Sersen. Dodal, že kluby sú ochotné hrať aj bez divákov, ale na druhej strane za vstupné musia byť nejaké kompenzácie od štátu. "Nedá sa podnikať bez toho, aby ste mali nejaké príjmy," hovorí Sersen.

Protestujúcich hokejistov prišiel podporiť aj moderátor Marcel Forgáč:

Trojica Michal Sersen, Ivan Švarný a Branislav Rapáč napokon zamierila na Úrad vlády, aby premiérovi odovzdali otvorený list.

Zdroj: FB Tipos liga

Hokejisti v ňom žiadajú, aby mohli hrať, lebo je to ich práca a zároveň apelujú na vládu, aby zabezpečila kompenzácie pre kluby za ušlé zisky z konca uplynulého ročníka dvoch najvyšších súťaží, ktoré sa pre vlnú vlnu koronavírusu nedohrali. "V liste je zhrnuté, že aj my sme živitelia rodín a musíme z niečoho žiť. Ale okrem športovcov či hercov sa pohybuje v kultúre aj športe veľa ľudí, ktorí sú v zákulisí a nie je ich vidno. Tí všetci potrebujú vedieť, čo sa s nim bude diať, keď sa zatvoria štadióny či divadlá," povedal Michal Sersen zo Slovana Bratislava. 

Zdroj: FB Tipos liga

​Hokejistov prišlo do Bratislavy protestovať niekoľko stovák...

"Pol roka sme boli ticho, ale nič sa nedialo. Preto je najvyšší čas, aby sme sa ozvali. Uvedomujeme si, že zdravie je na prvom mieste. Práve preto by nám nemali zakazovať šport. My reálne potrebujeme pomoc. Ak zostane v platnosti to, čo naposledy povedal pán premiér, zápasy nebude možné realizovať. Testovať hráčov aj všetkých účastníkov pred každým zápasom, to by bola ekonomická smrť pre kluby," skonštatoval iný hráč Slovana - Branislav Rapáč. 

Ani najnovšia zmena v opatreniach, ktoré predložil hlavný hygienik, keď štát umožní konanie hromadných podujatí s účasťou do 50 ľudí pre profesionálny hokej nič nerieši, pretože pri takomto personálnom počte nie je možné zabezpečiť organizáciu ani konanie ligového zápasu. Stále je teda reálny ten najhorší scenár, že sa hokejové súťaže ani nezačnú a hráči zostanú bez práce a kluby bez peňazí...

(ars)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie