Tip od nás: Fitnesscentrá sú zatvorené, online si môžete dať doma napríklad jogovú prax, cvičenie s deťmi či iné typy funkčných tréningov

19.3.2020
lucia moncman

Zdroj: Instagram/moncmanlucia

Páčil sa vám článok?

Koronavírus zmenil okrem práce a iných aspektov aj spôsob trávenia nášho voľného času. Viacerí tréneri teraz ponúkajú online tréning zadarmo, ktorý si zacvičíte z pohodlia vášho domova. Nezanedbáte tak kondičku ani počas home office či v karanténe. Vyskúšané na vlastnej koži, odporúčame. (nc)

1. Lucia Moncman trénerka a zakladateľka Fit Mama Projektu cvičenia s kočíkom pripravila live tréningy každý deň doobeda na jej instagrame.

"Online tréning je pre všetky aktívne mamičky a ženy, ktoré majú chuť spoločne so svojimi detičkami niečo pre seba urobiť, " povedala nám trenérka Lucia. Lucia vedie svoje tréningy naživo vždy o 11:00 s výzvou pre všetkých, že aj doma zostávame v pohybe a robíme niečo pre svoje zdravšie ja. "Posilníte imunitu a zároveň sa dobijete pozitívnou energiou, čo je dôležité hlavne v týchto časoch," dodáva na záver.

Tréningy zadarmo začala viesť už minulý týždeň v piatok a aktuálne si s ňou môžete zacvičiť každý deň až do odvolania. Stačí vám podložka, pohodlné oblečenie a úsmev :)

2Každodenný tréning ponúkajú na svojej sociálnej sieti aj tréneri z fitnesscentra Cvičisko.

"Drahí športovci, keďže nám začína nový týždeň, ktorý mnohí z vás budú tráviť doma, tak sme si dovolili pre vás prichystať krátky tréning na doma, " informovali začiatkom týždňa o spustení tréningov na sociálnej sieti. Tento tréning pripravili na dnes. "Dnešný tréning bude zameraný primárne na stabilitu opory a koaktivácie stabilizátorov členku, kolena a bedra. Cieľom tohto tréningu je pripraviť váš pohybový aparát na to, aby sme v ďalších tréningoch mohli pracovať v intenzívnejšim režime, " spresňuje tréner z Cvičiska.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#cviciskodoma ??? Máme tu štvrtok a s ním pokračovanie série tréningov na doma od @tavelm ✅ , dnešný tréning bude zameraný primárne na stabilitu opory a koaktivácie stabilizátorov členku, kolena a bedra . Cieľom tohto tréningu je pripraviť Váš pohybový aparát na to, aby sme v ďalších tréningoch mohli pracovať v intenzívnejšim režime ???? - Tréning je rozdelený do 3 častí : 1. Mobilizácia - túto časť si spravíme v dvoch sériách po 8 opakovaní na stranu bez odpočinku 2. Aktivácia - túto časť si spravíme tak isto v dvoch sériach po 8 opakovaní s 30 sekundovým intervalom odpočinku 3. Hlavná časť - v cvičeniach, kde budete musieť meniť stranu, pôjdeme 8-10 opakovani na jednu nohu, ostatné cvičenia pôjdeme 12 opakovani a to všetko v 4 sériách. Veríme, že si riadne zamakáte a zajtra to transformujeme trošku do intenzivnejšieho tempa ??? tešíme sa a ďakujeme, že nás sledujete ! - - #somdoma #cvicimdoma #cvicimczsk #onlinetrening #functionalfitness #homeworkouts_4u #borgczsk #gymbeamsk #noccoslovakia #treningnadoma #osobnytrener #bratislava

Príspevok, ktorý zdieľa CVICISKO (@cvicisko),

3. Energický hodinový tréning zadarmo každé ráno o 9:00 cvičí známy tréner Jany Landl. Jeho ranný livestream sleduje denne tisícky ľudí. "Zostaňte doma, starajte sa o seba a svoje zdravie, buďte ľudskí, myslite pozitívne, ale racionálne, je veľa vecí, čo môžete doma robiť, buďte kreatívni," vyzýva Jany Landl.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Stále rozmýšľam prečo sa toto všetko deje a čomu nás to ma naučiť.Konečne si ľudia začínajú uvedomovať hodnoty a na chvíľu spomalili ?? venujeme sa viac sebe svojim rodinám, svojim deťom.................... . Ja v tom vidím obrovské pozitívum a nechem svoju hlavu zaplavovať negatívnymi myšlienkami o konci sveta ??‍♂️, netreba nič zľahčovať ale nemôžme od rana do večera rozmýšľať negatívne a neustále o tom hovoriť ??????stačí byt zotpovední ..je čas sa smiať a tešiť sa z toho čo ešte môžme, pit čistú vodu, dýchať vzduch a vidieť slnko na oblohe .......a mnoho iných veci . Ja Vám môžem ponúknuť aspoň smiech radosť a pohyb a to vždy ráno u mna na IG 9:00 Dospeli ............................................... 10:10 Deti .................................................... Zatiaľ každý deň Live Home workout ........ . Cvičí cela rodina a sme doma, sme zodpovední sme príkladom ......??❤️ . Ďakujem Váš krotitel tukov .................. ? @veronikaselepkovaphoto

Príspevok, ktorý zdieľa JanyLandl (@janylandl),

4. Tréningy nájdete aj na instagramovom profile osobného trénera Kevina Mihálika TU.

5. Trénerka Simona Kozerawski pridáva na svoju sociálnu sieť pravidelné "na doma" tréningy, vždy zamerané na inú časť tela.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

HOME WORKOUT No.3 Tréning v ktorom pekne precvičíte celé telo Budete potrebovať nejaké ľahšie jednoručky (my sme používali 3 kg- iné neboli - ak nebudú jednoručky tak fľašky s vodou ) . Máme 2 trisérie : Čiže taký mini kruháč v ktorom sú 3 cviky, ktoré pôjdete za sebou až potom prejdete na 2.kruháčik. V 1. Trisérii máme : 1. THRUSTER x 15 opakovaní 2. PUSHUP + MANMAKER x15 (vo videu máte aj regresiu cviku alebo alternatívu ak nebudete mat činky ) 3. RUSSIAN TWIST x30 TAKTO CELÉ ZOPAKUJETE 4 x - minimálne pauzy medzi cvikmi (1minuta po celom kole) 2. Triséria : 1. BICEP CURL 2 SQUAT x15 - ruky nepritiahnite úplne k sebe- chceme aby biceps stále pracoval a nie oddychoval v hornej polohe 2. DL 2 TRAP 3 RAISE X 12-15 3. SLIDER MOUNTAIN CLIMBER X30 Takisto celé zopakujte 4x . Dobre si zamakajte - na koniec môžte znova pridať nejaké brucho alebo krátke intervaly na vypotenie a vybitie zostatkovej energie :) . K tréningu vždy l-carnitine od @divasdrinkskcz ❤️??

Príspevok, ktorý zdieľa ?SIMONA K O Z E R A W S K I (@simonakozerawski),

6. Fredy Aysi avizoval, že začne so svojime online tréningami jógy na jeho webe www.ayisijoga.sk už čoskoro.

Zatiaľ ponúka na začiatok krátke 14-minútové video vhodné aj pre úplnych začiatočníkov. Toto cvičenie si pozrite tu:

7. Jogovú prax online na svojom instagrame každý deň ráno o 8.30 cvičí Vanda Gallo yogavandagallo.

V nasledujúcom videu si môžete precvičiť hlboký yogínsky dych. Podľa slov inštruktorky hlboký yogínsky dych zmierňuje stres, osviežuje myseľ a aktivuje parasympatický nervový systém, čím povzbudzuje pokojnejší a vyrovnanejší stav bytia celkovo. "Dýchanie revitalizuje celé telo pránou (životná sila) a rovnako tak životne dôležité orgány, ktoré sa môžu ľahko stať stagnujúcimi, zúženými alebo sa môžu naplniť emočným a fyzickým napätím, počas stresových období, "hovorí Vanda Gallo. Odporúča ho cvičiť kedykoľvek, je to však zvlášť vhodné, ak sa každý deň praktizuje cca päť minút - najlepšie nalačno a skoro ráno.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Pre tých ktorí sa pripojili na moje ranné LIVE lekcie teraz alebo si proste chcete len ozrejmiť a precvičiť hlboký yogínsky dych. Dýchanie revitalizuje celé telo pránou (životná sila) a rovnako tak životne dôležité orgány, ktoré sa môžu ľahko stať stagnujúcimi, zúženými alebo sa môžu naplniť emočným a fyzickým napätím, počas stresových období. hlboý yogínsky dych zmierňuje stres, osviežuje myseľ a aktivuje parasympatický nervový systém, čím povzbudzuje pokojnejší a vyrovnanejší stav bytia celkovo. Pomáha tiež korigovať nezdravé dýchacie vzorce. Môžete ho cvičiť kedykoľvek, je to však zvlášť vhodné, ak sa každý deň praktizuje cca päť minút - najlepšie nalačno. Ideálne Skoro ráno. Pripojte sa ku mne na našu spoločnú rannú prax.Lekcie prana Yama Live vysielanie každý deň o 8:30

Príspevok, ktorý zdieľa Yoga Vanda Gallo (@yogavandagallo),

Páčil sa vám článok?