Bratislavský kraj avizuje stretnutie so SZĽH o detailoch dotácie pre hokejovú akadémiu

26.1.2020

Zdroj: TASR – František Iván

Páčil sa vám článok?

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) sa chce stretnúť s predstaviteľmi Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a na rokovaní bližšie prebrať možnosti čerpania príspevku na vznik stredoškolskej hokejovej akadémie. Médiá o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Vláda na ostatnom rokovaní v stredu 22. januára rozhodla o vyčlenení 14 miliónov eur na vznik siedmich stredoškolských hokejových akadémií. Mali by vzniknúť vo všetkých krajoch SR okrem Trenčianskeho, kde sa už buduje takáto akadémia a ktorej vznik tiež vláda podporila. Práve tento projekt by mal byť vzorom pre ostatné akadémie. 

Maximálna dotácia pre jedného príjemcu sú dva milióny eur, pričom budú tvoriť maximálne 40 percent celkových nákladov. Prijímateľom je zriaďovateľ strednej školy, v areáli ktorej vznikne zastrešená ľadová plocha (tréningová hala) pre hokejovú akadémiu.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.