• Šport
  • 12.06.2019 21:01

Bratislava-inline sa vracia do ulíc aj počas nadchádzajúceho leta

0 0
Zdroj: Bratislava-inline

Milovníci športu, najmä korčuľovania na kolieskových korčuliach, bicyklovania či kolobežkovania v nočných hodinách, ale aj skejtbordisti, longbordisti a bežci si prídu opäť na svoje. V hlavnom meste je aj tento rok počas leta naplánovaných niekoľko jázd v rámci 16. ročníka bratislava-inline 2019.

"Cieľom podujatia je vychutnať si Bratislavu a jej mestské časti z inej perspektívy, zažiť atmosféru ducha mesta inak ako v každodennom živote, na tých istých cestách, po ktorých chodíme denne. V roku 2019 plánujeme prejsť Petržalku, Staré Mesto i Nové Mesto, Ružinov, a dokonca aj Raču," približujú organizátori.

Trasy podujatia merajú od deväť do dvanásť kilometrov, jazdy trvajú približne 70 až 90 minút. "Trasy podujatia nám vždy dajú zabrať, no tentokrát sú azda najväčšou výzvou. Vždy sa totiž niektoré vozovky prerábajú, ale tento rok Bratislava zažíva nevídané uzávery," podotýkajú organizátori.

Súčasťou je podujatie pre deti od dvoch do ôsmich rokov s názvom miniBIL. Je to jazda na kolieskových korčuliach, odrážadlách, bicykloch či kolobežkách. Koná sa vždy pred večernými jazdami, ktorých štart býva tradične o 21.00 h.

V Bratislave je počas leta naplánovaných päť jázd, a to 28. 6., 19. 7., 26. 7., 9. 8. a 23. 8. Okrem hlavného mesta sa na jazdu môžu tešiť aj v Trnave (22. 6.), v Pezinku (august) a na okruhu Slovakia Ring v Orechovej Potôni (9. 9.). Bližšie informácie sú k dispozícii na webovej stránke www.bratislava-inline.sk.

Pelotón bude tradične ohraničený policajným sprievodom, sprievodnými vozidlami a sanitkou, v prípade potreby sú k dispozícii mobilní zdravotníci. O bezpečnosť sa stará 40-členný inline tím.

Piatkové jazdy bratislava-inline sú súčasťou letného programu Bratislavy od roku 2004.

Bratislava bude najbližšie mesiace zaplnená hudbou, koncertmi, tanečnými a divadelnými vystúpeniami, športovými akciami, tvorivými workshopmi, čítačkami či diskusiami. V hlavnom meste odštartoval 44. ročník najväčšieho a zároveň najstaršieho mestského festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2019. Od júna do septembra ponúkne viac ako 260 programov na viac ako 30 pravidelných scénach.

(TASR) 


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.