• Šport
  • 17.03.2019 12:01

Majster sveta z Göteborgu Ján Lašák pokrstil knihu Ciki-caki, ciki-cak

0 0
Ján Lašák - krst knihy Ciki-caki, ciki-cak
Zdroj: Milina Strihovská

Slovenský hokej má odkrútených už 90 rokov a pri tejto príležitosti sa v sobotu 16. marca v jednom z bratislavských nákupných centier konal krst knihy Ciki-caki, ciki-cak. Vždy keď sa šatňou a chodbami štadióna ozýval tento pokrik, bolo jasné, že naši hokejisti majú za sebou vydarených 60 minút.

V knihe na  71 stranách je dostatočný priestor venovaných aj najúspešnejšiemu slovenskému klubu HC Slovan Bratislava a taktiež jeho legendám. Bol to práve Slovan, ktorý v roku 1979    ako prvý slovenský klub v histórii dokázal zvíťaziť v mimoriadne silnej česko-slovenskej lige. Jeho dres obliekali skutočné legendy nášho hokeja – Ján Starší, Vladimír Dzurilla, Jozef Golonka,  Václav Nedomanský, Milan Kužela, Marcel Sakáč, bratia Marián, Peter a Anton  Šťastní, Dárius Rusnák, Dušan Pašek, Zdeno Cíger, Ľubomír Višňovský, Miroslav Šatan a ďalší.    

Knihu pokrstil bývalý reprezentant, majster sveta z 2002 Göteborgu  Ján Lašák s deťmi z hokejových slovenských klubov a 210  nálepkami hokejových legiend a suchým ľadom. Na krst prišiel aj ďalší špeciálny hosť, tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsey, ktorý v nedeľu 17. marca oslavuje 68. narodeniny. Organizátori mu k sviatku dali peknú tortu.  Po skončení krstu, na ktorom sa zúčastnil aj prezident SZĽH Martin Kohút nasledovala autogramiáda s Jánom Lašákom a Craigom Ramseyom.

Zdroj: Milina Strihovská

​"Už o necelé dva mesiace sa na Slovensku uskutočnia MS v hokeji. Bude to pre našu krajinu veľká udalosť. Verím, že naši reprezentanti postúpia zo základnej A-skupiny v Košiciach do štvrťfinále, ktoré sa bude hrať v Bratislave,“ vraví Martin Kohút.

Craig Ramsey:

Zdroj: Milina Strihovská

​"Knihe želám, aby mala veľa spokojných čitateľov. Podľa mňa je pekná, výstižná, nerobila sa na rýchlo, využili sa v nej aj moderné technológie.  V knihe je aj dosť histórie, som rád, že sú v nej spomenutí ľudia, ktorí sa zaslúžili o vznik slovenského hokeja. Isteže, pomaly sa už blížia MS, napätie bude stúpať, veľmi pozorne sledujeme všetkých hráčov, ktorí pripadajú do nominácie na svetový šampionát,“ povedal nám Ján Lašák, tréner brankárov v slovenskej reprezentácii.

(mv)

Futbalový klub ŠK Slovan Bratislava pri príležitosti návratu na Tehelné pole zaznamenal pri zápase s Trnavou rekordnú návštevu v histórii samostatnej slovenskej ligy (22.500 divákov) a následne vysoký dopyt po vstupenkách na ďalšie ligové duely. Klub sa preto rozhodol využiť vo svete bežne využívaný koncept predaja vstupeniek prostredníctvom výhodného balíčka.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.