Futbalisti ŠK Slovan jasne zvíťazili nad Sereďou a kráčajú za historickým rekordom

16.3.2019

Zdroj: TASR

Slovan Bratislava zvíťazil v sobotňajšom stretnutí 1. kola skupiny o titul v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži Fortuna lige nad domácou Sereďou hladko 4:1. "Belasí" sú na čele ligovej tabuľky, keď v tejto sezóne ešte neprehrali a ich ambíciou je takto absolvovať celú sezónu a vytvoriť rekord.

Slovan potvrdil úlohu favorita už v úvode zápasu. V 2. minúte sa dostal k odrazenej lopte Strelec a otvoril skóre duelu. Seredčania mohli odpovedať už o sedem minút, ale Morong hlavou netrafil bránku. Strelec mohol vzápätí pridať aj druhý zásah, no minul a medzi tri žrde nenamieril ani Šporar. Slovan sa predsa do prestávky dočkal poistky, keď v 42. min skóroval Ljubičič.
V úvode druhého polčasu sa dvakrát vyznamenal brankár Slovana Greif, ale v 59. min už kapituloval, keď sa presadil Lačný. Bratislavčania mohli odpovedať vďaka Šporarovi a následne Strelcovi, ale obaja zlyhali v koncovke. Zastúpil ich paradoxne domáci Adekuoroye, ktorý kurióznym spôsobom prekonal vlastného brankára. V závere zápasu sa napokon dočkal aj Šporar a dvadsiatym gólom v sezóne upravil na konečných 4:1.

ŠKF iClinic Sereď - ŠK Slovan Bratislava 1:4 (0:2)
Góly: 59. Lačný – 2. Strelec, 42. Ljubicić, 70. Adekuoroye (vlastný), 80. Šporar. Rozhodovali: Prešinský – Žákech, Poláček, ŽK: Menich, Morong, Michalík – Suchockij, Rabiu, 795 divákov
Sereď: Penksa – Hučko, Menich, Michalík, Sus – Baéz (86. Lukáčik), Adekuoroye – Morong (75. Špehar) – Iván, Kuzma (61. Pankaričan), Lačný
Slovan: Greif – Suchockij, Božikov, Bajrić, Medveděv – de Kamps (65. Rabiu), Ljubicić – Moha (86. Cmiljanić), Strelec (76. Ratao), Dražić – Šporar