25.9.2018

Zdroj: FB ŠK Slovan Bratislava ženy

Po minulotýždňovom bratislavskom derby, v ktorom zvíťazil Slovan nad svojím mestským rivalom NMŠK 3:0 pokračovala cez víkend I. futbalová liga žien 5. kolom. Obe naše družstvá vycestovali na ihriská súperiek. V sobotu uspeli hráčky NMŠK v Ružomberku odkiaľ si priviezli víťazstvo 3:1 a ešte výraznejšie sa presadili slovanistky v Žiline, kde vyhrali 3:0.

​„Naše ženy dnes predviedli doslova famózny a vysoko dominantný výkon, po ktorom slávili na pôde ŠKF VIX Žilina triumf 3:0 (1:0)! Dvoma gólmi v tomto oku lahodiacom zápase potvrdila vynikajúcu formu Martina "Erika" Švecová a raz sa presadila aj naša kapitánka Alexandra Hollá.

​V závere stretnutia dostala šancu opäť aj talentovaná 15-ročná Tamara Morávková a svoju premiéru v ženskom tíme absolvovala Michaela Harvilová,“ napísali na svoju oficiálnu facebookovú stránku členovia realizačného tímu ŠK Slovan Bratislava, ktorý sa po 5. kole okupuje čelo tabuľky, kde má momentálne 5-bodový náskok pred druhým Partizánom Bardejov. Ten má však k dobru ešte aj odložený zápas so Spartakom Myjava.

Takto padali góly v poslednom bratislavskom derby:

Futbalistky NMŠK sa priebežne usadili na peknom treťom mieste. Zápas v Ružomberku pre Bratislavské noviny zhodnotil tréner hostiek Roman Jasovský:  „Od prvej minúty stretnutia sme boli lepším družstvom, na súpera sme hneď od úvodu vyvinuli veľký tlak, len sme nenachádzali pokoj vo finálnej fáze, keď sme prípravu na koncovku nervózne alebo zbrklo pokazili ...  Veľkou šancou na skórovanie bolo brvno stredopoliarky Andy Pátkovej či strela Carmen Absolonovej tesne vedľa bránky. Súper hrozil z nebezpečných rýchlych brejkov, čim držal našu defenzívnu činnosť v pozore. Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase, no podarilo sa nám hneď v prvej minúte druhého polčasu skórovať, keď Hana Hozzánková krásnou strelou po rohovom kope otvorila účet stretnutia. Následne sme po prestriedaní ešte viac zvýšili ofenzívnu aktivitu družstva, vytvárali sme si veľké šance, no ani tie sme nedokázali premeniť, čo je škoda, pretože takto sme súperovi dali možnosť sa nadýchnuť. Našťastie po krásnej prihrávke Andy Pátkovej a sólovom nájazde Denisa Stefanova zvýšila  skóre na 2:0, no súper bojoval ďalej a 7 minút pred koncom hracieho času využil naše nedorozumenie v strede poľa a krásnou strelou znížil na 1:2. Škoda, keby sme predtým premenili čisté šance Silvii Tomašovičovej, Denisy Stefanovej, či Martiny Erdélyovej, zápas by sme v kľude dohrali do konca. Súper nás zatlačil, no po protiútoku a dobrom čítaní hry útočníčka Gold Tochi Orji prehlavičkovala domácu brankárku a uzavrela skóre stretnutia na 3:1 v náš prospech. Som rád tomuto víťazstvu, pretože bolo úplne zaslúžené, keď sme na dobre pripravenom ihrisku v Ľubochni 75 minút dominovali a boli lepším družstvom. Potešilo ma, že naša hra je suverénnejšia a dievčatám sa po zbabranom zápase v Žiline a nešťastne vysokej prehre na Slovane opäť vracia a zvyšuje herné sebavedomie a výkonnosť celého družstva ide nahor. Vedel som, že chce to len čas a vidím, že naša spoločná práca prináša svoje ovocie. Verím, že svoju silu budeme čoraz viac ukazovať aj naďalej.“

Výsledky: MFK Ružomberok – NMŠK Bratislava 1:3 (0:0)

Góly: 83. Beáta Petercová – 48. Hana Hozzánková 0:1, 63. Denisa Stefanová 0:2, 90. Gold Tochi Orji 1:3