• Šport
  • 27.12.2017 09:55

Na Silvestra sa opäť pobeží cez mosty, dnes sa ešte môžete zaregistrovať online

0 0
Zdroj: STARZ

V silvestrovskom programe hlavného mesta nebude ani tento rok chýbať beh cez bratislavské mosty. Na desaťkilometrovú trasu vybehnú bežci 31. decembra o 10.00 h spred Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Z trasy tohtoročného behu museli organizátori z technických príčin vynechať Most SNP. „V súčasnosti preverujú stavebno-technický stav lávok na moste, z tohto dôvodu je nemožné viesť cez ne trasu masového behu," vysvetlila Zuzana Zúbeková zo Správy telovýchovných a rekreačných zariadení Bratislavy, organizátora podujatia. Trať tak povedie od Ekonomickej univerzity k Prístavnej ulici a ďalej po trase Most Apollo - nábrežie Dunaja - Starý most (2x) - nábrežie Dunaja - Most Lafranconi – cieľ.

Bežci, ktorí sa chcú na tomto tradičnom športovom podujatí zúčastniť, sa môžu do 27. decembra zaregistrovať online, registrácia je však možná i v deň podujatia, na štarte pretekov. Viac info na www.starz.sk.

V roku 2016 zaznamenal Silvestrovský beh rekord v počte účastníkov. Cez mosty si pred rokom prišlo zabehať 1057 športovcov. Boli medzi nimi nielen Slováci, ale aj bežci z ČR, Maďarska, Poľska, Rakúska, Talianska, zo Španielska, Švédska, z Nemecka, Belgicka, Ruska, Veľkej Británie i zo Slovinska.

(TASR)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.