• Šport
  • 25.11.2017 17:00

Pamätnicu Bratislavského futbalového zväzu uviedli do života legendy tohto športu

0 0
Zdroj: TASR

Publikáciu Pamätnica Bratislavského futbalového zväzu uviedla v piatok večer do života najslávnejšia slovenská futbalová dvojica Ján a Jozef Čapkovičovci (na fotografiách).

Spolukrstiteľom bol od roku 1998 najdlhšie pôsobiaci aktívny funkcionár v BFZ Ľubomír Suchý. Knihu slávnostne pokrstili šampanským a vápnom, ktorým sa „lajnujú“ čiary futbalových ihrísk.

Autorský kolektív Jozef Kšiňan, Tomáš Černák (zostavovateľ), Vladimír Wänke, Milan Valko a Rudolf Hupka na 316 stranách spracovali písomnú a fotografickú dokumentáciu bratislavského futbalu od roku 1898 až dodnes. Na slávnosti sa zúčastnili ďalšie viaceré osobnosti slovenského futbalu.

Okrem iných Jozef Vengloš, najlepší tréner na Slovensku v 20. storočí, ktorý bol pri všetkých podstatných úspechoch čs. futbalu v rokoch 1972 – 1990, ďalej strieborný z MS v Čile v roku 1962 a najlepší strelec prvej edície Pohára národov, predchodcu dnešných majstrovstiev Európy v r. 1960 Titus Buberník. Nechýbala ikona futbalových klubov Slovan a Inter Bratislava, ale aj Spartaka Trnava, Bohemians Praha a tiež majster Európy a autor gólu z belehradského finále ME Karol Dobiáš.

Predseda BFZ Juraj Jánošík vydaním Pamätnice splnil jedno zo svojich predsavzatí, ktoré si dal po zvolení do funkcie. Podobné pamätnice vydali už predtým Východoslovenský, Stredoslovenský a Západoslovenský futbalový zväz.

Jozef Čapkovič (uprostred) v drese Slovana v roku 1970:

Zdroj: TASR

(TASR)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.