Bratislavské ženské derby v I. lige prinieslo dobrý futbal a poriadnu drámu!

6.11.2017

Zdroj: NMŠK

V netradičnom čase – v nedeľu 5. novembra od 17.00 hod. sa na umelej tráve na Pasienkoch odohralo prvoligové derby medzi ŠK Slovan Bratislava a NMŠK 1922 Bratislava. V stretnutí 8. kola I. futbalovej ligy zvíťazili napokon domáce slovanistky 2:1 po polčase 0:1, ale diváci, ktorí zaplnili tribúnu, sa zhodli, že videli kvalitný zápas, ktorému naozaj nič nechýbalo...

Ženy Slovana Bratislava uspeli v historicky prvom súťažnom prvoligovom derby medzi dvoma klubmi z nášho hlavného mesta nad NMŠK Bratislava 2:1. Družstvo hostiek sa v 13. minúte ujalo vedenia po „ukážkovom vlastenci“ belasej kapitánky Alexandry Hollej. A aj keď Slovan mal nielen v prvom polčase, ale počas celého zápasu výraznú hernú prevahu, tak hráčky NMŠK sa prezentovali veľmi pozornou defenzívou, z ktorej sa snažili vyrážať do nebezpečných brejkov.

Slovanistky húževnatý odpor súperiek zlomili až v druhom polčase, krátko po hodine hry, keď po množstve nevyužitých šancí otočili skóre vo svoje prospech dvoma gólmi v podaní Martiny Šurnovskej a Kataríny Niňajovej v rozpätí 100 sekúnd. NMŠK sa ešte až do konca zápasu snažili o vyrovnanie, ale márne. „Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper. V jeho kádri pôsobí veľa bývalých hráčok Slovana, takže sme sa na konfrontáciu s nimi celkom tešili," nechala sa počuť pred zápasom najlepšia strelkyňa domácich Martina Šurnovská. To, že domácim pri strelených góloch spadol obrovský balvan zo srdca, dokumentovalo aj to, že takmer celé osadenstvo striedačky od radosti vbehlo do ihriska a víťazstvo nad nováčikom sa oslavovalo možno aj intenzívnejšie než zisk posledného titulu majsteriek, ktorý v sezóne 2015/2016 spečatili slovanistky práve na umelej tráve bratislavských Pasienkov. Následný zápas junioriek už žiadnu drámu nepriniesol a domáce zvíťazili jednoznačne 16:0.

Zdroj: FB ŠK Slovan Bratislava ženy

Góly: 63. Martina Šurnovská, 64. Katarína Niňajová – 13. Alexandra Hollá (vlastný gól)

Zostavy:

ŠK Slovan Bratislava: Veronika Matušková – Katarína Pračková, Sandra Pribilová, Lucia Čermáková, Simona Bačová (89. Patrícia Sandtnerová)– Alexandra Hollá, Martina Šurnovská, Victoria Kaláberová (85. Viktória Ščasnárová), Barbora Pucherová – Martina Švecová, Katarína Niňajová (72. Juliana Čahojová)

NMŠK 1922 Bratislava: Katarína Horňáková – Orsolya Rublíková, Hana Hozzánková, Beáta Buranová, Dominika Krasňanská (75. Dana Matviaková)– Mária Horňáková, Viktória Sopóciová, Daniela Jendrušová, Veronika Frantová – Silvia Tomašovičová (75. Lícia Cúrová), Sandra Bohošová

Hlasy trénerov:

Tréner žien ŠK Slovan Bratislava Martin Masaryk: „Z našej strany išlo o veľmi dobrý vstup do zápasu, keď sme si už v 10. minúte dokázali vypracovať dve veľké gólové príležitosti. V aktivite nás nepribrzdil ani smolne inkasovaný vlastný gól. Po prvý raz v tejto sezóne sme sa dostali do situácie, keď sme inkasovali gól ako prví. Táto partia dievčat je ale veľmi silná a aj za nepriaznivého stavu sme verili, že súboj zvrátime v náš prospech. Mojim dievčatám patrí veľké uznanie a poďakovanie za to, že dokázali otočiť zápas so súperom, ktorý veľmi obetavo bránil a ktorý mal veľké odhodlanie nás potrápiť. Verím, že toto víťazstvo nás psychicky ešte viac posilnilo a všetko to dokážeme zúročiť v poslednom ligovom dueli jesennej časti sezóny."

Tréner žien NMŠK 1922 Bratislava Roman Jasovský: „Keďže Slovan považujem za najlepšie pripravené družstvo v I.lige žien po taktickej a kondičnej stránke, snažili sme sa na stretnutie podľa toho pripraviť a aj keď radšej hráme proti „futbalovým“ súperom, tentoraz sme zvolili defenzívnejšiu taktiku s vyrážaním do rýchlych brejkov, ktorá nám aj dlho vychádzala, keď po prvom našom góle po štandardnej situácii  mala tesne pred polčasom gólovú šancu z protiútoku  Veronika Frantová, ktorú nepremenila. Rovnako ako Žilina, aj Slovan nám dal v druhom polčase dva zlepené góly, ktoré rozhodli. Po týchto inkasovaných góloch sme aj my hru otvorili a snažili sa vyrovnať, čo sa nám žiaľ nepodarilo, no domáce sme držali v napätí až do konca stretnutia. Ďakujem našim hráčkam za bojovnosť a plnenie taktických úloh, pretože viacero z nich malo zdravotné problémy a aj napriek tomu na stretnutie nastúpili a preukázali svoj vzťah ku klubu a kolektívu. Myslím, že sme videli kvalitné bratislavské derby, ktoré sa hralo v netradičnom večernom čase pred slušnou diváckou kulisou. Ako našu najlepšiu hráčku jednoznačne hodnotím brankárku Katarínu Horňákovú, ktorá niekedy slovanistky svojimi zákrokmi privádzala do zúfalstva a z domácich sa mi veľmi pozdávala Martina Švecová, ktorá nám robila značné problémy a museli sme si dať na ňu mimoriadny pozor. Slovanu držíme palce v šlágri jesene v Bardejove. Som presvedčený, že to bude kvalitné stretnutie.“

(ars, foto: Facebook)