• Šport
  • 10.01.2016 11:46

Na rozohrávku Interu prišiel skúsený Ronnie Taylor

0 0
Na rozohrávku interu prišiel skúsený taylor - bkinter_taylor2

Inter ulovil ďalšiu zaujímavú posilu, keď sa dohodol na spolupráci so skúseným 34-ročným americkým tvorcom hry Ronniem Taylorom. Žlto-čiernym pomohol už v mimoriadne dôležitom sobotňajšom zápase proti BC Prievidza, keď strelil 16 bodov.

Ronnie je absolventom prvodivíznej univerzity North Carolina, Greensboro. Prevažnú časť profesionálnej kariéry odohral vo Francúzsku, kde si zahral najvyššiu súťaž ProA za Pau Orthez i za Limoges a druhú najvyššiu ProB za Rouen, Cote d´Opale, či naposledy za Orchies. Práve odtiaľ zamieril do Interu.

Uplynulý ročník začal Taylor v Dominikánskej republike v drese Soles de Santo Domingo, v januári prestúpil do maďarského KK Marso Nyíregyháza. Za sebou má však aj angažmány v Iraku či Libanone a Katare.

Vedenie Interu angažovalo 187 cm vysokého stredného rozohrávača, aby káder získal „hĺbku“ aj na tomto poste. Stávka na skúseného basketbalistu schopného chladnokrvne zvládať vypäté momenty je logickou voľbou, keďže základná časť sa už dávno nachýlila do svojej druhej polovice a neúprosne sa blíži finálový turnaj Slovenského pohára a o čosi neskôr aj play-off, v ktorom majú žlto-čierni len tie najvyššie ciele.

Pripomeňme si, že len pár dňami získali Bratislavčania Vujadina Subotiča, ostrieľaného bývalého reprezentanta Čiernej Hory s euroligovými skúsenosťami. Predtým v decembri však „pustili“ do Rumunska Miljana Rakiča, na skúške ich príliš nepresvedčil Eric Stutz a stratili trpezlivosť aj B. J. Youngom, ktorý prišiel v novembri krátko po tom, čo klub prepustil T. J. Bannistera a Sašu Jankoviča a vymenil kouča, keď Branka Maksimoviča nahradil skúsený slovenský odborník Ľubomír Urban.

(bkinter)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.