Soumah ide do Kuvajtu, do Slovana prišiel Savičevič
Soumah ide do kuvajtu, do slovana prišiel savičevič - savicevic_kmotrik
Avizované hosťovanie Seydoubu Soumaha z ŠK Slovan Bratislava v klube Qadsia SC v pondelok popoludní uzavreli aj po formálnej stránke. Dvadsaťštyriročný guinejský reprezentant tak bude do konca mája 2016 pôsobiť v tíme 16-násobného majstra Kuvajtu.
"Seydouba je veľmi talentovaný futbalista. V posledných mesiacoch ho však výrazne limitovali zdravotné problémy, pre ktoré vynechal prakticky celú letnú prípravu. Myslíme si, že momentálne by pre nás nebol takým prínosom, ako očakávame od hráča s jeho potenciálom. Preto sme sa rozhodli akceptovať ponuku Qadsie a uvoľniť ho na hosťovanie, pričom aj po jeho skončení bude mať Seydouba naďalej platnú zmluvu so Slovanom," vysvetlil viceprezident ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml. a dodal: "Verím, že v novom prostredí i novej súťaži sa mu bude dariť a dokáže herne napredovať. Jeho výkony budeme pozorne sledovať a po skončení hosťovania opäť zvážime a vyhodnotíme všetky možnosti jeho ďalšieho pôsobenia."
Do Slovan prišiel Čiernohorec Vukan Savičevič
Talentovaný čiernohorský stredopoliar Vukan Savičevič sa stal novou posilou Slovana Bratislava. S vedením "belasých" podpísal v stredu štvorročný kontrakt. Celú svoju doterajšiu kariéru strávil v srbskom tíme Crvena Zvezda Belehrad.
"V stredu sme absolvovali úspešné rokovania s hráčom i jeho materským klubom a s oboma stranami sme podpísali zmluvy. S Vukanom sme sa dohodli na štvorročnom kontrakte. K uzavretiu prestupu tak chýba už len jeho registrácia prostredníctvom elektronického systému TMS a získanie medzinárodného transferového certifikátu hráča zo Srbského futbalového zväzu,“ povedal pre oficiálnu klubovú stránku viceprezident Slovana Ivan Kmotrík ml.
Dvadsaťjedenročný Savičevič je rodákom z Belehradu. Okrem srbského má aj občianstvo Čiernej Hory a obe krajiny reprezentoval na mládežníckej úrovni. Momentálne patrí do širšieho kádra seniorskej reprezentácie Čiernej Hory. „Ako sme avizovali po príchode Maura Gonzaleza, plánovali sme získať ešte jedného hráča, ktorým je práve Vukan. Je to talentovaný stredový záložník, mali sme ho vytypovaného dlhší čas. Chceli sme ho priviesť do Slovana už v zime, ale nedohodli sme sa s Crvenou zvezdou na výške odstupného. Teraz sa nám to podarilo. Nedávno sme Vukana videli v oboch zápasoch 1. predkola Európskej ligy proti Kairatu Almaty, náš skaut ho sledoval aj v stretnutí srbskej ligy. Nerobíme teda žiaden krok do neznáma a veríme, že Savičevič bude pre náš tím platnou posilou,“ dodal viceprezident belasých.
Podľa slov Kmotríka ml. už Slovan v letnom prestupovom termíne neangažuje žiadneho ďalšieho futbalistu: „Náš káder je nateraz zo strany príchodov uzavretý. Naďalej však intenzívne pracujeme na odchodoch niektorých hráčov, či už na prestup alebo hosťovanie.“
(TASR)