Bratislava sa znovu objaví v európskych pohároch, Petržalka si zahrá o Pohár UEFA

7.10.2006

Kdeže sú časy, keď bratislavské kluby pravidelne každý rok a niekedy aj dva naraz nastupovali v európskych pohároch. Dnes je fanúšik pri Dunaji rád za každú príležitosť. Po vlaňajšku, keď Slovan s Interom vyšli naprázdno a Pohár UEFA hrala iba Petržalka sa situácia zopakovala aj v tejto sezóne. Inter so Slovanom sa čelu tabuľky prizerajú z úctivej vzdialeností a do pohára tak zamierila opäť len Petržalka.

Rozhodlo o tom víťazstvo Artmedie v Slovenskom pohári. Jej finálovým súperom v Dunajskej Strede boli Ličartovce a o petržalskej výhre 2:0 rozhodli góly Krejčího a Mikuliča. Pre Artmediu to neznamenalo len zopakovanie si účasti v Pohári UEFA, ale aj premiérové víťazstvo v druhej najvýznamnejšej slovenskej futbalovej súťaži.

Tréner Michal Hipp neskrýval po stretnutí spokojnosť: „Náš cieľ bol jasný - víťazstvo. Vedeli sme však, že to bude ťažké, pretože Ličartovce ukázali v predchádzajúcom priebehu Slovenského pohára vysokú kvalitu a nie náhodou vyradili tri prvoligové mužstvá. V prvom polčase sme mali veľa problémov, rýchla a technická hra súpera nás niekoľkokrát zaskočila. Chýbal nám najmä pohyb, čo sme aj hráčom počas prestávky vyčítali. V druhom polčase sme sa zlepšili, chlapci zrýchlili hru a po vedúcom góle z nás spadla aj nervozita. Pomohlo nám, že Ličartovce za stavu 0:1 museli ešte viac otvoriť obranu a my sme strelili poisťovací gól. Radosť mám aj z vydarených striedaní. Mikulič dal druhý gól, platný bol aj Šoltís.“

Východniari boli Petržalke veľmi kvalitným súperom, ich tréner Jaroslav Rybár dokonca priznal, že druhý tím druholigovej tabuľky myslel na zisk pohára: „Rozhodli skúseností a chyby v šestnástkách. My sme vo svojich na ne doplatili, petržalské zaváhania sme zase nevyužili. Trošku ma mrzí, že najmä po prestávke sme nehrali tak aktívne ako pred ňou. Bratislavčania si víťazstvo zaslúžili!“

Strelec prvého gólu Marek Krejčí: „Teší ma zisk pohára aj strelený gól. V prvom polčase sme hrali trošku nervóznejšie, súper však dobre bránil a vpredu neustále hrozil. V druhom polčase sme si však nechali v kabíne poradiť a náš výkon išiel hore. Výhra by nám mohla pomôcť aj v lige...“

Kapitán Štefan Maixner symbolicky venoval pohár aj bývalému kormidelníkovi Vladimírovi Weissovi a vyjadril spokojnosť: „Som rád, že druhý rok po sebe ideme do európskych pohárov. Zaslúžia si to nielen hráči, ale aj fanúšikovia a najmä funkcionári klubu!“

Zaujímavosťou triumfu Artmedie je, že počas celého ročníka pohára jeho víťaz nenarazil na súpera z najvyššej súťaže... V tomto ročníku Pohára UEFA Petržalka vypadla s francúzskym tímom Girondins Bordeaux.