Inter s novým trénerom

7.10.2006
Páčil sa vám článok?

Po sezóne, ktorá sa pre basketbalistov Interu skončila neúspešne, keďže žlto-čierni obsadili až deviatu, prvú nepostupovú priečku do play-off, prišlo na Pasienkoch k trénerskej zmene. Namiesto Miroslava Reháka dostal dôveru viesť družstvo Pavol Zuzik, ktorého meno sa doteraz viazalo najmä s interistickou mládežou.

,,Rozhodli sme sa urobiť radikálnu zmenu. V budúcnosti si chceme raziť cestu s vlastnými odchovancami a nemienime brať žiadnych stoeurových basketbalistov z bývalej Juhoslávie. Chceme, aby práve naši odchovanci pocítili zodpovednosť kľúčovej úlohy v tíme. Tvorba nového mužstva trvá asi tri roky a celé toto obdobie sa budeme zameriavať najmä na bratislavských basketbalistov, z ktorých chceme vybudovať silné mužstvo. V nasledujúcom ročníku je naším cieľom prvá šestka. Tím nebudú tvoriť iba mladí hráči, ale chceme ho doplniť aj staršími, od ktorých by sa mohli učiť. Po presune trénera Zuzika k prvému mužstvu sa rezervy Interu ujme jeho bývalý hráč Michal Ondruš, ktorý musel kariéru ukončiť predčasne pre problémy s achillovou pätou,“ prezradil pre agentúru SITA manažér Oto Matický. Ten na otázky, či sa objaví ešte aj na palubovke odpovedal s úsmevom: „Zdravotne sa cítim dobre, preto nechcem dopredu vravieť, či tenisky definitívne vešiam na klinec.“

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.