Úcta k hodnotám slobodnej spoločnosti: Zamestnanci magistrátu i BVS dostanú 17. novembra voľno
Zdroj: ms
Bratislavský magistrát udelí svojim zamestnancom 17. novembra, na Deň boja za slobodu a demokraciu, mimoriadne pracovné voľno.
Hlavné mesto tvrdí, že sa tak pripája k ďalším inštitúciám či firmám, ktoré sa rozhodli zachovať tento deň ako priestor na zamyslenie, vďaku a úctu k hodnotám, na ktorých stojí slobodná spoločnosť. TASR o tom informoval hovorca bratislavskej samosprávy Peter Bubla.
„Súčasná vládna koalícia zrušením voľna tento významný deň, aj rolu občanov v ňom, zľahčuje a prehliada. Magistrát hlavného mesta nie,“ vyhlásilo mesto s tým, že 17. november 1989 spustil sled udalostí, ktoré priniesli slobodu.
„Hrdinom novembrových dní bol občan - každý jeden, ktorý prelomil strach z režimu a spoločne zaplnili námestia našich miest a prispeli k pádu režimu,“ uviedli z bratislavského magistrátu. Sedemnásty november označili za významný deň, počas ktorého si pripomíname hodnoty slobody, demokracie a občianskej odvahy.
Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) informovala, že sa pridáva k bratislavskému magistrátu a 17. novembra budú mať jej zamestnanci, ktorí nezabezpečujú nevyhnutnú nepretržitú prevádzku, voľno. Kontaktné centrá a call centrum BVS tak budú zatvorené. "Sloboda, rovnako ako voda, nie je samozrejmosť. Je potrebné sa o ňu starať a chrániť ju. Deň boja za slobodu a demokraciu je pripomienkou hodnôt - slobody, zodpovednosti a úcty k ľuďom," uviedla vodárenská spoločnosť.
Zrušenie dňa pracovného pokoja, ktoré sa týka aj 17. novembra, je súčasťou konsolidačného balíka opatrení na budúci rok.
(TASR)