Na vašu bezpečnosť v uliciach budú aj tento rok dohliadať dobrovoľníci z Nočnej pomoci

28.3.2023
0

Zdroj: Magistrát

Páčil sa vám článok?

Na bezpečnosť nočného života v Bratislave bude počas piatkových a sobotných nocí aj tento rok dohliadať dobrovoľnícka Nočná pomoc. Má tak posilniť prácu mestskej a štátnej polície či záchrannej služby.

Jej úloha bude predovšetkým preventívna a podporná. Informuje o tom hlavné mesto na sociálnej sieti, ktoré aktuálne spustilo nábor dobrovoľníkov.

Dobrovoľníci z Nočnej pomoci sa budú v bratislavských uliciach pohybovať počas piatkov a sobôt, od 23.00 do 3.00 h. "Pomáhať budú ľuďom, ktorí sú najviac zraniteľní a ohrození," uviedla samospráva.

Pomôžu napríklad intoxikovanému človeku. Ošetria tiež drobné zranenie, pomôžu stratenému alebo dezorientovanému človeku, ale aj tomu, kto stratil svoje veci alebo nechce čakať sám na zastávke.

Dobrovoľníci budú školení. Absolvujú vzdelávanie vo viacerých oblastiach, od kurzu prvej pomoci po deeskaláciu konfliktov, základy práce v teréne či pomoc ľuďom pod vplyvom drog. Nábor dobrovoľníkov je aktuálne otvorený.

Nočnou pomocou nadviazala Bratislava na podobné koncepty, ktoré už fungujú v zahraničí, ako napríklad Street Angels, Night Owls, Night Safe, Community Patrol či Guardians. Ide o služby, ktoré preventívnymi krokmi pomáhajú zmenšovať mieru ohrozenia, ktorú niekedy nočný život predstavuje.

(TASR)

Páčil sa vám článok?