Mestské zastupiteľstvo zasadne prvýkrát pracovne 29. novembra

20.11.2022
0

Zdroj: Marek Velček

Páčil sa vám článok?

Bratislavské mestské zastupiteľstvo zasadne prvýkrát pracovne 29. novembra. Okrem iného by sa mali kreovať jeho poradné a kontrolné orgány, ako napríklad mestská rada či mestské komisie.

Zároveň budú spomedzi poslancov volení predsedovia i členovia jednotlivých komisií. Informuje o tom hlavné mesto na sociálnej sieti.

"Mestské zastupiteľstvo ako zákonodarný orgán mestskej samosprávy tak bude môcť začať naplno schvaľovať všetky dôležité otázky celomestského charakteru a hľadať najlepšie riešenia pre mesto i Bratislavčanov," poznamenal bratislavský magistrát.

Staronový primátor Bratislavy Matúš Vallo prevzal tento týždeň vedenie hlavného mesta na ďalšie štyri roky. Zložením sľubu sa tak opätovne ujal funkcie šéfa slovenskej metropoly. Spolu s ním zložili sľub aj noví poslanci. V 45-člennom mestskom parlamente je 29 poslancov za koalíciu Team Bratislava, PS a SaS, za ktorú kandidoval aj primátor. Ďalší sa do mestského zastupiteľstva dostali ako nezávislí, alebo zastupujú iné strany či koalície.  

(TASR) 

Páčil sa vám článok?