VIDEO z vtáčej perspektívy: Ako vyzerá výstavba električkovej trate v Petržalke?

28.9.2022
0

Zdroj: ac

Páčil sa vám článok?

Problémami sprevádzaná výstavba električkovej trate v bratislavskej Petržalke v úseku od Jungmannovej po Janíkov dvor pokračuje. Ak chcete vidieť, ako vyzerá stavba z výšky, pozrite si video, ktoré zverejnil Michal Feik z BSK.

A čo všetko sa aktuálne robí? "Zhotoviteľ vykonáva stavebné práce v okolí križovatky Jantárová cesta – Rusovská cesta. Prebieha výstavba dočasnej obchádzkovej trasy cez Chorvátske rameno, ktorá bude slúžiť pre dopravu počas prác v priestore súčasného mostu cez Chorvátske rameno. Na novej obchádzkovej komunikácii je navrhnutý aj chodník, ktorý bude spájať existujúce chodníky a cyklotrasy. Začalo sa tiež s realizáciou prác na základových konštrukciách a oporných múroch mostu cez Chorvátske rameno. Na pripravovanom mostnom objekte stavby cez Chorvátske rameno pri kostole Svätej rodiny prebieha výstavba pilierov mosta. Práce pokračujú aj v lokalite Romanova ul. – Betliarska ul., kde sa vykonáva odstraňovanie náletových krovín, po ktorých sa budú vykonávať zemné a výkopové práce. V lokalite Betliarska ul. – Janíkov dvor sa obnovili búracie práce, predovšetkým demolácie pôvodnej železobetónovej konštrukcie nedkončeného depa bratislavského metra z konca 80-tych rokov. Na celej stavbe prebiehajú prekládky inžinierskych sietí," priblížil Feik.

Výstavbu trate za 74,58 milióna eur bez DPH v úseku Bosákova - Janíkov dvor spustili minulý rok koncom novembra. Stavbu realizuje vysúťažená skupina dodávateľov zo Združenia NS MHD Petržalka. Aktuálne sú to spoločnosti Aldesa Construcciones Polska a Aldesa Construcciones. Väčšina nákladov má byť hradená z eurofondov, ak by sa stavba stihla do konca budúceho roka.

Práce na električkovej trati v Petržalke, ktorá sa má predĺžiť po Janíkov dvor, sa po mesiacoch útlmu pre rokovanie o dodatku pre zdražovanie stavebných materiálov opäť rozbehli v polovici augusta. 

(ms)

Páčil sa vám článok?