Parkovisko na Tyršovom nábreží spoplatnili, takto bude po novom fungovať

17.8.2022
0

Zdroj: FB Bratislava - hlavné mesto SR

Páčil sa vám článok?

Bratislava zavádza nové pravidlá pre parkovanie na Tyršovom nábreží. Informuje o tom magistrát na sociálnej sieti. Nové pravidlá podľa neho minimalizujú dlhodobé parkovanie a zároveň poskytujú dve bezplatné hodiny na kultúru, šport či prechádzku.

"Chceme, aby Tyršovo nábrežie a Sad Janka Kráľa boli aj naďalej prístupné návštevníkom, ktorí potrebujú použiť auto, na druhej strane však nechceme, aby tento významný mestský priestor slúžil ako neregulovaná odstavná plocha pre dlhodobé parkovanie,"  uvádza magistrát.

Preto  pred rokom v lete komplexne obnovili povrchy na nábreží pri zjazde zo Starého mosta (plocha “Pod mostom”) a vytvorili tam nové zelené plochy a lokálne opravili aj plochu na mieste bývalého lunaparku. Na oboch plochách tiež vyznačili parkovacie miesta, aby bolo jasné, kde je možné parkovať a kde nie.

"V týchto dňoch pripravujeme druhý krok regulácie, ktorým je spoplatnenie krátkodobého parkovania hodinovou sadzbou. Nový režim parkovania na Tyršovom nábreží sa spúšťa od utorka 23.8.2022 a je nastavený tak, aby slúžil prioritne návštevníkom nábrežia a Sadu Janka Kráľa a minimalizoval dlhodobé parkovanie," uvádza vedenie mesta. 

Nové pravidlá:

- cez pracovné dni v čase 7:00-17:00 budú prvé 2 hodiny parkovania zdarma
- každá ďalšia hodina spoplatnená sadzbou 2 eurá.
- cez pracovné dni v čase 17:00-22:00 a cez víkendy a sviatky, kedy je plocha najviac využívaná návštevníkmi dochádzajúcimi za rekreáciou, budú rovnako prvé 2 hodiny parkovania zdarma a každá ďalšia hodina spoplatnená sadzbou 1 euro
- v čase 22:00-7:00 bude parkovanie bezplatné

"Riešenie pri bývalom lunaparku realizujeme ako dočasné, do doby, kým bude pripravená celková revitalizácia Tyršovho nábrežia. S časťou revitalizácie nábrežia sme už začali a v okolí pamätníka Daniela Tupého aktuálne budujeme nové chodníky a priestor doplníme o novú výsadbu, mobiliár a osvetlenie. Dlhé roky neregulovanú odstavnú plochu aspoň z časti tak už tento rok premeníme na kvalitnejší verejný priestor," dodáva magistrát.

(ms)

Páčil sa vám článok?