Milá novinka v MHD: Vybrané názvy zastávok budú ohlasovať známi herci, speváci či športovci

20.7.2021
polep dpb

Zdroj: Dopravný podnik Bratislava

Páčil sa vám článok?

Vybrané názvy zastávok budú od 20. júla ohlasovať známe osobnosti. Na vozidlách MHD zase pribudli úsmevné citáty a bonmoty od vodičov Dopravného podniku Bratislava (DPB). O novinkách informoval hovorca dopravného podniku Martin Chlebovec.

Bratislavský dopravný podnik chce zlepšovať cestujúcim náladu. Už viac ako rok je svet skúšaný pandémiou a zo všetkých strán sa na ľudí hrnú nie príliš pozitívne informácie. "DPB chce preto dopomôcť k lepšej nálade napríklad netradičným hlásením zastávok. Cestujúcim sa bude počas nadchádzajúcich mesiacov prihovárať tridsať zvučných mien – speváci, herci, moderátori ale aj športovci, komici, lekári a zamestnanci DPB," informoval Martin Chlebovec hovorca bratislavského dopravného podniku s tým, že svoje hlasy prepožičali zastávkam, ku ktorým majú profesijne, citovo, lokalitou alebo ich názvom blízko.

Prvá osobnosť, ktorá ešte minulý rok nahovorila hlásenie zastávky „Hodžovo námestie“ pri Prezidentskom paláci, je prezidentka Zuzana Čaputová.

Zdroj: Dopravný podnik Bratislava

Dopravný podnik konštatoval, že pohľad na obrazovku smartfónu môžu cestujúci na zastávkach vymeniť za pohľad na svet vôkol. "Jazdu MHD totiž spríjemňujú zdieľané emócie, vtipné hlášky a postrehy od našich vodičov, umiestnené na prednej časti tridsiatich štyroch vozidiel, s ktorými sa verejnosť už stretáva v premávke," priblížil Chlebovec

„Aj nudná cesta do práce sa môže stať podnetnou. Verím, že nielen hláseniami, ale aj vtipnými poznámkami od našich vodičov vylepšíme deň nejednému cestujúcemu,“ dodal Martin Rybanský, predseda predstavenstva DPB a.s.

(ts,nc)

Páčil sa vám článok?