Poslanci BSK budú rokovať elektronicky - videokonferenciu má v zálohe aj magistrát

15.10.2020

Zdroj: FB Bratislavský kraj

Páčil sa vám článok?

Zastupiteľstvo Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) bude v piatok (16. 10.) rokovať prvýkrát vo svojej histórii elektronicky. Dôvodom je zhoršujúca sa situácia v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu na Slovensku.

Bratislavský mestský parlament, ktorý ma rokovať budúci týždeň, plánuje zasadnutie zatiaľ v bratislavskej Starej tržnici. Ako záložné riešenie má však tiež videokonferenciu. Poslanci Zastupiteľstva BSK budú v piatok hlasovať prostredníctvom systému, ktorý navrhli a vyvinuli zamestnanci Úradu BSK. "Systém v premiére otestovali poslanci na spoločnom rokovaní komisií zastupiteľstva v stredu (14. 10.)," informovala TASR hovorkyňa kraja Lucia Forman.

Zasadnutie bratislavského mestského zastupiteľstva je plánované 22. októbra, avšak nie v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca, ale v neďalekej Starej tržnici na Námestí Nežnej revolúcie. Tam bratislavskí mestskí poslanci rokovali aj počas prvej vlny pandémie nového koronavírusu. Do Primaciálneho paláca sa zasadnutie mestského parlamentu presunulo len v septembri. "V prípade zhoršenia epidemiologickej situácie bude zasadnutie realizované prostredníctvom videokonferencie. Je to predbežný plán, v prípade, že sa bude konať zmena, budeme o tom informovať," povedala pre TASR hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie