Dobrá správa: Mestské hradby sú úplne otvorené

30.7.2020
0
Mestské hradby

Zdroj: OU Kultúrrne hradby

Páčil sa vám článok?

Vyhľadávané mestské hradby v Bratislave sú opäť otvorené z oboch strán.

"Hlavné mesto bolo nútené mestské hradby uzavrieť, pretože na viacerých miestach bolo riziko zrútenia sa časti muriva a na základe statických posudkov aj nebezpečenstvo úrazu. Síce hrozilo, že hradby zostanú uzavreté počas celej tohtoročnej letnej sezóny, pracovali sme na tom, aby sme ich mohli sprístupniť aspoň čiastočne. Napokon sa nám však podarilo ukončiť stavebné úpravy a udržiavacie práce pre dočasné sprístupnenie mestských hradieb a otvoriť ich v plnom rozsahu – to znamená, že už od tohto týždňa sa môžete historickými zákutiami hlavného mesta prejsť po celej dĺžke," informoval magistrát na sociálnej sieti.

Možné vstupy/výstupy na hradby sú od Rudnayovho námestia oboma bránami, z Prepoštskej, Židovskej a Kapitulskej ulice každý deň od 10.00 do 20.00 hod.

Najbližšie sa mestské hradby opäť čiastočne uzatvoria po lete pred spustením plánovanej rekonštrukcie Esterházyho paláca na Kapitulskej ulici.

"Otvorené mestské hradby budú už tento rok slúžiť aj ako dejisko umeleckých podujatí v rámci kultúrneho leta v Bratislave organizovanom BKIS na rôznych netradičných verejných miestach s prihliadnutím na aktuálnu situáciu," dodal magistrát. 

(ms) 

Páčil sa vám článok?