Na ruské koleso na nábreží Dunaja už osadili kabínky

3.7.2020
0

Zdroj: ms

Páčil sa vám článok?

Inštalácia ruského kolesa, ktoré vyrástlo na nábreží Dunaja (pri Propelleri) v bratislavskom Starom Meste, speje do finále. Už na ňom osadili kabínky, a tak je jeho zajtrajšie spustenie do prevádzky naozaj reálne.

Nová atrakcia v centre mesta vyvolala rôznorodé reakcie a zdvihla aj vlnu kritiky. Koleso bude na mieste iba tri mesiace, konkrétne do 30. septembra. Daň za zabratie priestoru, ktorú prevádzkovateľ odvedie mestskej časti, chce Staré Mesto použiť na výsadbu strromov.

"Vyhliadkové kolo v srdci Starého Mesta predstavuje žiaduce osvieženie a ozvláštnenie letnej mestskej atmosféry," povedala Martina Štefániková zo staromestského miestneho úradu.

Zdroj: ms

​Na kolese už sú kabínky.

Miestny úrad odmieta aj výhrady, že konštrukcia narúša výhľad na mesto. Podľa neho biela konštrukcia kola pôsobí subtílne a vytvára priezory, kadiaľ je možné dominanty mesta bez problémov sledovať. "Od nepamäti sa v mestách, najmä v letných mesiacoch, usporadúvajú ľahké zábavné akcie, atmosféru dotvárajú vyhliadkové kolá, kaukliari, pouličné predstavenia, živé sochy a pod. Koktail kvalitného umenia v galériách či múzeách a odľahčených zábavných žánrov je niečo, čo je pre európske mestá veľmi typické," argumentuje samospráva.

Zdroj: ac

​Pohľad z Petržalky. Zakrýva koleso budovy v meste či nie?

Vyhliadkové koleso bude na nábreží v prevádzke od 4. júla do 30. septembra. Keďže ide o dočasné zariadenie. Na jeho osadenie nebol potrebný súhlas pamiatkarov, keďže ide o dočasnú stavbu.

(ms)

Páčil sa vám článok?