FOTO: Imelo trápiace stromy na nábreží je preč

26.3.2020
0

Zdroj: OZ Hrad - Slavín

Páčil sa vám článok?

V týchto ťažkých časoh určite potešia dobré skutky. A prídu nám ešte zaujímavejšie vtedy, keď nesúvisia s koronavírusom. Spomenieme si, že ešte stále existuje aj kus toho bežného sveta, ktorý sme poznali predtým. Jeden taký skutok sa podarilo urobiť na nábreží Dunaja na strane bratislavského Starého Mesta.

Stromy na Fajnorovom nábreží dlhodobo trápil poloparazit imelo. Občianskemu združeniu Hrad - Slavín sa ho však v spolupráci so samosprávou Starého Mesta podarilo pred pár dňami odstrániť. Na úvodnej fotografii vidno, ako vyzerali stromy predtým.

"Nechceli sme pristúpiť k drastickým opatreniam, po ktorých zo stromov často ostanú iba smutné pahýle, a tak sme s vďakou prijali podanú pomocnú ruku od OZ Hrad - SlavínSpolu s firmou Rondo odborne, ale najmä bez ujmy na stromoradí - zbavili imela stromy lemujúce  nábrežie v susedstve Slovenského národného múzea. Staré Mesto následne zabezpečilo odvoz a likvidáciu odpadu," informovalo na sociálnej sieti Staré Mesto.

Zdroj: OZ Hrad - Slavín

Stromoradie bez imela.

(ms)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.