Mestská časť Ružinov má najlepší rating

2.10.2006
Páčil sa vám článok?

Mestská časť Ružinov v uplynulých dňoch získala od ratingovej agentúry CRA Rating Agency najlepšie hodnotenie medzi slovenskými komunálnymi subjektmi.

Agentúra zaradila Ružinov v dlhodobom lokálnom ratingu medzi veľmi kvalitné subjekty s vysokou schopnosťou splácať svoje záväzky. V krátkodobom CRA Ratingu získal Ružinov najvyššie možné hodnotenie schopnosti splatiť svoje krátkodobé záväzky (do 1 roka) včas a v plnej miere.|

Pri hodnotení sa agentúra opierala o doterajšie veľmi dobré výsledky rozpočtového hospodárenia Ružinova, dokumentované každoročným prevádzkovým prebytkom. Tento fakt, napriek existujúcim disproporciám vo vzťahu medzi mestom a mestskými časťami, umožňuje Ružinovu realizáciu pomerne veľkorysej výdavkovej politiky najmä v oblastiach sociálnych služieb, školstva, kultúry a športu. Silnými stránkami mestskej časti Ružinov sú najmä veľmi silná príjmová základňa, nulové zadlženie a existujúce finančné rezervy.

Vypracovaním ratingovej analýzy získala mestská časť Bratislava - Ružinov objektívnu a nezávislú analýzu posudzujúcu jej schopnosť a ochotu splácať svoje záväzky v plnej miere a včas.

Ako uviedol starosta mestskej časti Ružinov Pavol Kubovič „dobrú ratingovú vizitku v blízkej budúcnosti určite využijeme na investície, ktoré presahujú rozpočtové hospodárenie jedného roku a majú dlhodobejší charakter. Uvažujeme napríklad o prístavbe zimného štadióna, rekonštrukcii Papánkovho námestia s výstavbou podzemných garáží a podobne.“

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.