Nové pravidlá parkovania: Čo sa stane s vyhradenými parkovacími miestami?

14.10.2019
0

Zdroj: Google Maps

Páčil sa vám článok?

Petržalskí poslanci na poslednom zastupiteľstve schválili VZN, podľa ktorého sa vyhradené parkovacie miesta nebudú rušiť ani po zavedení parkovacieho systému v Petržalke, ale nové sa už vydávať nebudú, s výnimkou tých pre ZŤP.

Podľa informácií z materiálu evidovala mestská časť Petržalka k 1.septembru tohto roka 1922 vyhradených parkovacích miest. Z toho bolo celodenne 794 miest, od 17:00 h – 8:00 h 184 miest a pre ZŤP 944 miest. Mestskej časti sa príjem z vyhradeného pakovania zvyšoval, v roku 2015 to bola suma 386 519 eur do rozpočtu, v roku 2018 už 509 572 eur. Tieto miesta budú zrušené po zavedení celomestskej parkovacej politiky.

Starosta Ján Hrčka na zastupiteľstve uviedol, že nové vyhradené miesta v Petržalke by už kvôli naplnenej kapacite aj tak nebolo možné vydávať. Aktuálny stav je teda taký, že „existujúce povolenie k vyhradeniu parkovacieho miesta ostáva v platnosti a miesto v užívaní, najneskôr do 1. 1. 2021 iba za podmienky, že držiteľ povolenia súhlasí s premiestnením vyhradeného parkovacieho miesta na iné miesto, ktoré mestská časť vykoná za účelom optimalizácie parkovacieho priestoru parkoviska novým umiestnením vyhradeného parkovacieho miesta. Všetky náklady spojené s premiestnením vyhradeného parkovacieho miesta znáša mestská časť. Ak držiteľ povolenia nesúhlasí s premiestnením vyhradeného parkovacieho miesta, platnosť povolenia zaniká v zmysle bodu 2.10 Zásad pre vydávanie povolenia k vyhradeniu parkovacieho miesta.

(in)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.