Napísali ste nám 18/2000

30.11.2006
0
Páčil sa vám článok?

Rád i s rodinou využívam krásne cyklistické trasy na oboch brehoch Dunaja. Pohodu nám i stovkám ďalších cyklistov a korčuliarov kazia nedisciplinovaní vodiči áut, ktorí tadiaľ jazdia zákaz - nezákaz.

Viem, že polícia na kontrolu nemá kapacity, disciplína sa hádam zlepší až o 3-4 generácie. Riešenie je však jednoduché: závora, od ktorej by mali kľúče len oprávnené osoby. Niekde tieto závory sú, nemal by byť problém nainštalovať ďalšie. Niekde chýbajú aj dopravné značky so zákazom.

Takto sú vo výhode lenivci, pre ktorých výlet do prírody znamená doviezť sa autom až priamo k Dunaju alebo na lúku a rozložiť si piknik nie ďalej ako 10 metrov od auta. Kto chce trochu športovať, je potom v nevýhode a bojí sa o svoju bezpečnosť a najmä bezpečnosť svojich detí. Podobný problém je aj na Železnej studničke. V sobotu a v nedeľu je predsa cesta za Červeným mostom uzavretá. No opäť tí "rovnejší" medzi nami na to kašľú. Tu je potrebná kontrola, ale v tomto prípade nie je náročná. Vodiči tu totiž svoje autá zaparkujú a odídu do lesa alebo na lúku.

Polícii by stačilo 3x denne tadiaľto prejsť, spísať si poznávacie značky nedisciplinovaných a následne ich predvolať na políciu a napariť im také pokuty, že by si to zapamätali. A pri opakovanom priestupku zobrať vodičský preukaz.

Mikuláš Hrubiško, Ružinov
LIST ČITATEĽA

~ ~ ~
Chcem sa s vami podeliť o „cenovú“ skúsenosť z cintorína v Slávičom údolí. Cena za použitie WC je 5 Sk. Keď som sa spýtala ako je to možné, vedúci povedal „tu je to vycapené“ (myslel cenník, ktorý uvádza ceny od 2 až po 5 Sk). V Tescu sa platia dve koruny, pracovníčka to umýva počas prevádzky a je to pomerne na dobrej úrovni. Na cintoríne nie je ani vešiak na odloženie kabáta, ani papier na utretie rúk.

M. K., Ružinov
LIST ČITATEĽA

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.