Rusovce sa zaradili medzi obce so zónami bez pesticídov

17.6.2019
Lucia Tuleková Henčelová, starostka mestskej časti a Vladimír Mokráň, poslanec miestneho zastupiteľstva

Zdroj: Facebook/Mestská časť Bratislava Rusovce

Páčil sa vám článok?

Mestská časť Rusovce sa zaradila medzi obce so zónami bez pesticídov. V piatok 14. júna to potvrdila samospráva podpisom zmluvy s občianskym združením Zóny bez pesticídov. Mestská časť o tom informuje na sociálnej sieti.

Ochrana životného prostredia, starostlivosť o zeleň, ako aj stratégia nakladania s odpadmi sú podľa starostky Rusoviec Lucie Tulekovej Henčelovej témami, v ktorých sa mestská časť chce aj naďalej angažovať. "Schválením Zón bez pesticídov sme sa stali jednou z prvých obcí na Slovensku, ktoré deklarujú svoj negatívny postoj voči používaniu chemických postrekov," uviedla starostka.

Miestny poslanec Vladimír Mokráň to vníma ako dôležitý krok na ceste k prírode šetrnej "dedine". "Pesticídy sú pre človeka potenciálne karcinogénne a pre biodiverzitu zničujúce. Dúfam, že budeme inšpiráciou aj pre ďalšie mestské časti či obce," podotkol Mokráň.

Občianske združenie Zóny bez pesticídov umožňuje obciam a verejnoprávnym zriadeniam zapojiť sa aktívne do procesu znižovania chemických zásahov pri údržbe zelene a komunikácií.

(TASR)

Páčil sa vám článok?