• Samospráva
  • 12.01.2018 17:03

Na projekty občianskeho rozpočtu 2018 vyčlenila Vrakuňa 20-tisíc eur

0 0
Na bezpečnosť a poriadok v okolí "pentagonu" by mohla dohliadať sbs - Vrakuna

Bratislavská mestská časť Vrakuňa vyčlenila na projekty tohtoročného občianskeho rozpočtu 20.000 eur. Na oblasť sociálnych vecí, kultúry, športu a životného prostredia dala rovnako po 5000 eur.

Momentálne môžu obyvatelia Vrakune, tunajšie občianske združenia či miestni poslanci posielať mestskej časti do 15. marca svoje návrhy projektov. Následne sa vyhodnotia a o vybratých podnetoch bude verejnosť hlasovať. Informuje o tom Vrakuňa na svojom webe.

Cieľom občianskeho rozpočtu je podľa samosprávy vytvoriť pre obyvateľov mestskej časti priestor spolupodieľať sa na jej rozvoji. "Zlepšiť napĺňanie potrieb a priorít obyvateľov, vťahovať ich do verejného života a diania, modernizovať správu vecí verejných, zvýšiť efektívnosť, legitímnosť, kredibilitu a transparentnosť verejného rozhodovania a obmedziť neželané javy ako klientelizmus a korupciu," vysvetlila.

Mestská časť spustila prvú časť občianskeho rozpočtu, a to zbieranie podnetov. Tie môžu obyvatelia, občianske združenia vo Vrakuni i miestni poslanci zasielať do polovice marca mailom na rozpocet@vrakuna.sk, prostredníctvom sociálnej siete či osobne ich doručiť do podateľne na Miestnom úrade Vrakuňa. V návrhu je potrebné uviesť názov projektu, oblasť podpory, stručný popis riešenia i očakávaný výsledok a kontaktné údaje. 

Samospráva zozbierané podnety vyhodnotí, vyradí návrhy nad finančné možnosti a mimo kompetencie mestskej časti či časovo nezrealizovateľné. Od polovice apríla do konca mája bude následne prebiehať hlasovanie o vybraných projektoch elektronicky alebo písomne. "Hlasovať môže každý obyvateľ mestskej časti Vrakuňa, ktorý dosiahol vek 15 rokov a zaregistruje sa cez formulár na stránke vrakuna.sk. Hlasovať možno aj osobne, a to v podateľni preukázaním sa identifikačným dokladom," priblížila mestská časť. 

V každej kategórii budú podporené maximálne dva projekty s najvyšším počtom hlasov, každý s finančnou alokáciou maximálne 3000 eur. Priemerná výška podpory bude teda 2500 eur. S realizáciou projektov sa následne počíta od júla do konca septembra.

(TASR)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.