• Samospráva
  • 04.12.2017 15:04

Droba: Toto sú ľudia, ktorí prídu so mnou na úrad

0 0
Zdroj: TASR

Riaditeľom Úradu Bratislavského samosprávneho kraja bude Marián Viskupič. Oznámil to dnes nový predseda BSK Juraj Droba.

Viskupiča označil Droba za svojho kľúčového človeka. „Má nespochybniteľný antikorupčný kredit z minulosti zo svojho pôsobenia na ministerstve obrany, kde jednak vyhadzoval skorumpovaných ľudí a jednak dohliadal na to, aby sa obstarávalo čo najefektívnejšie,“ povedal Droba. Rovnako na Úrad BSK, konkrétne do vedenia odboru investičných činností, správy majetku a verejného obstarávania, príde ďalší človek, ktorý pôsobil na ministerstve obrany – Pavol Líška. Do Drobovho najbližšieho tímu bude patriť i jeho niekdajší kolega z privátnej sféry, manažér Ivan Bošňák, ktorý je v súčasnosti tiež miestnym poslancom v bratislavskej Záhorskej Bystrici. 

Ďalšie personálne akvizície chce Droba v pondelok popoludní predstaviť zamestnancom Úradu BSK. Droba zopakoval informáciu, že na tri mesiace bude externým konzultantom BSK predchádzajúci predseda Pavol Frešo. „Nebude sedieť na úrade, bude k dispozícii telefonicky,“ informoval Droba.

Nový predseda bratislavského VÚC v pondelok zložil sľub predsedu, rovnako tak skladali sľub i poslanci, zvolení do krajského parlamentu v novembrových voľbách do orgánov samosprávnych krajov.

(TASR)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.