• Samospráva
  • 09.11.2017 22:45

VIDEO Rozčúlený Nesrovnal: Takto sa pustil do poslancov

0 0
Zdroj: TASR

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal dnes veľmi emotívne reagoval na najnovšie udalosti, ktoré sa odohrali na zastupiteľstve.

Dnešné rokovanie mestského zastupiteľstva sa totiž pre nezhody medzi poslancami a primátorom Ivom Nesrovnalom predčasne skončilo. Konflikt sa začal pri schvaľovaní bodov programu. Klub mestského poslanca Jána Budaja opustil na protest rokovaciu sálu. Pri opakovanom hlasovaní už nesedel v sále dostatočný počet poslancov a zastupiteľstvo bolo neuznášaniaschopné. Budaj žiadal, aby bol z rokovania stiahnutý bod o návrhu na zmenu rozpočtu hlavného mesta na rok 2017. Argumentoval tým, že poslanci mali dostať na stôl písomný materiál o tom, ako budú využité kapitálové výdavky vo výške viac ako jeden milión eur. 

„Skupina poslancov okolo Jána Budaja opakovane namiesto rokovania zvolila nezmyselnú obštrukciu a zabránili prerokovaniu kľúčového materiálu týkajúceho sa mestských financií. Po tom, čo predniesli nezmyselnú námietku a odhlasovali odloženie tohto bodu, opustili sálu a zastupiteľstvo zostalo neuznášaniaschopné. Chcel by som zdôrazniť, že rozpočet a funkčné mesto sú aj ich vizitkou a ich zodpovednosťou,“ komentoval to následne Nesrovnal.

„Bratislave sa konečne začalo dariť a nevedia to zo svojej večnej opozície voči všetkému prežiť,“ dodal.

Podľa Nesrovnala sú kvôli tejto obštrukcií ohrozené všetky rozvojové projekty mesta- od ďalších opráv ciest či investícii do zelene. „Konečne na to máme vyčlenené peniaze a niektorí poslanci to pravdepodobne nevedia rozdýchať, takže cielene torpédujú každý krok mesta. A zároveň každý mesiac vymýšľajú opatrenia, ktoré mesto pripravujú o peniaze, aby potom mohli ukazovať prstom, čo všetko tu nefunguje, tvrdí Nesrovnal.

A primátor pridal na záver aj jednu perličku: „Keby toho nebolo málo - po tom, čo znefunkčnili zastupiteľstvo, ich jedinou starosťou bolo, či o tri hodiny dostanú svoj obed zadarmo.

(ms)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.