Poslanci, ktorí potopili VZN o hazarde: Očierňujú nás, vyhrážajú sa nám

20.2.2017
0
Poslanci, ktorí potopili vzn o hazarde: očierňujú nás, vyhrážajú sa nám - herna ingrid
Páčil sa vám článok?

Skupina mestských poslancov, ktorí svojím postojom (zdržanie sa hlasovania či nehlasovanie) znemožnili prijatie všeobecne záväzného nariadenia celoplošne zakazujúceho hazard v Bratislave, vydala spoločné vyhlásenie.

„Chceme, aby zo sídlisk a z obytných štvrtí zmizli herne, ktoré ľuďom prekážajú. Zároveň si uvedomujeme, že hazard nezmizne jednoduchým zákazom, ako sa snažia presviedčať niektorí aktivisti a politici, ktorí si na jednoduchých čierno-bielych riešeniach robia volebnú kampaň. Preto presadzujeme prísnu reguláciu hazardu, podobnú tomu, aká je v iných veľkých mestách – vo Viedni či v Budapešti, kde tiež zostali zachované napríklad kasína v hoteloch,“ uvádzajú poslanci vo svojom vyhlásení.

Poslanci, ktorí za absolútny zákaz nehlasovali, tvrdia, že sa obávajú jeho negatívnych dopadov, rozmachu nelegálnych herní, spojených s ďalšou kriminalitou. Podľa nich sa zastupiteľstvo sa môže dohodnúť na dobrom riešení.

„V posledných dňoch nás rôzni aktivisti, ktorí nie sú schopní vnímať inú pravdu ako svoju, očierňujú v médiách a na sociálnych sieťach, vyhrážajú sa nám. Pritom práve my sme tí, ktorí sú pripravení rokovať, diskutovať, sú otvorení podnetom. Nie sme spokojní s tým, že nám primátor Ivo Nesrovnal znemožnil hlasovať o regulácii, ktorú sme chceli prijať, a tým potopil celú petíciu 98-tisíc občanov,“ tvrdia.

„Práve my bojujeme za správne a funkčné riešenie pre mesto. A chápeme obavy niektorých kolegov, že z dôvodu zle formulovaného zákona, ktorý neumožňuje úplne detailné rozdelenie budov, ako napríklad zachovať len živé kasína v luxusných hoteloch, nemusí regulácia priniesť želané výsledky. Preto dávame verejný prísľub, že ak sa schválená regulácia neosvedčí a nebude stačiť, na budúci rok sme pripravení prijať aj úplný zákaz hazardu. Ten však má veľa rizík a správnym postupom je najprv prijať reguláciu a k najstriktnejším, nezmeniteľným zákazom, ktoré vyvolávajú pre mesto mnohé riziká, pristúpiť až úplne nakoniec, keď sa ostatné riešenia neosvedčia,“ hovoria poslanci.

(O tom, aké dôsledky by mohlo mať prijatie regulácie namiesto plošného zákazu hazardu už na štvrtkovom zastupiteľtsve, čím argumentujú títo poslanci, sa vyjadril aj jeden z podporovateľov VZN starosta Starého Mesta Radoslav Števčík. Ten tvrdí, že v takom prípade by bolo VZN napadnuté ako nezákonné, keďže nebolo prijaté v súlade s požiadavkami petície, písali sme o tom TU.)

Za týmto účelom poslanci zbierajú podpisy na zvolanie mimoriadneho mestského zastupiteľstva, na ktorom sa má VZN o regulácii hazardu schváliť.

Vyhlásenie podpísali poslanci: Katarína Augustinič, Vladimír Bajan, Martin Borguľa, Milan Černý, Martin Chren, Slavomír Drozd, Ľudmila Farkašovská, Marian Greksa, Peter Hanulík, Iveta Hanulíková, Milan Jambor, Radovan Jenčík, Oliver Kríž, Martin Kuruc, Radoslav Olekšák, Soňa Svoreňová, Roman Weinštuk

(ts, ms Foto: in)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.