Keselý na Úrade BSK ostáva, Frešo ho odvolal z tímu expertov

17.2.2017
0
Keselý na úrade bsk ostáva, frešo ho odvolal z tímu expertov - freso3_fb
Páčil sa vám článok?

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo neodvolal Jána Keselého z postu riaditeľa investičného odboru Úradu BSK. Zbavil ho iba členstva v pracovnej skupine, ktorá zabezpečuje prípravu rekonštrukcie Divadla Aréna.

Frešo svoje rozhodnutie oznámil na dnešnom rokovaní krajského zastupiteľstva ako riešenie sťažnosti na Keselého napadnutie pracovníčky Divadla Aréna pri rokovaní o rekonštrukcii kultúrneho stánku. Po medializácii tohto incidentu vyzvali krajskí poslanci SaS Freša k tomu, aby Keselého odvolal z pozície na Úrade BSK.

Frešo informoval, že za nevhodné správanie sa sám Keselý, ale aj Frešo spomínanej pracovníčke ospravedlnili. „Ospravedlnenie prijala a pristúpila tiež na dohodu, ktorá hovorí o odvolaní pána Keselého z pracovnej skupiny a o tom, že ona sama sa opätovne stáva členkou tohto tímu,“ deklaroval Frešo s tým, že s dohodou súhlasil i riaditeľ Divadla Aréna Juraj Kukura a všetci ostatní členovia pracovnej skupiny.

Poslanci SaS nepovažujú Frešovo riešenie za adekvátne. „Správanie pána Keselého nejaká dohoda nerieši, takto sa totiž nesprával prvýkrát," zdôraznil v diskusii Vladimír Sloboda. Jeho kolegyňa z klubu Jana Cigániková bola vo vyjadrení expresívnejšia. „Očakávali sme od vás radikálnejšie riešenie v prípade človeka, ktorý dal niekomu takmer po hube,“ vyhlásila smerom k Frešovi.

Krajský šéf požiadal, aby sa situácia nedramatizovala. „Pokiaľ by to bolo také strašné, ako tu rozprávate, nedošlo by k zmierlivému riešeniu situácie,“ vyhlásil Frešo.

Podľa Ondreja Dostála (OKS) sa však vôbec nemala viesť debata o adekvátnosti riešenia vzniknutého problému. „Neviem, prečo tu o tom vôbec diskutujeme a hovoríme o tom, či stačí odvolanie z pracovnej skupiny. Ak niekto na pracovnom stretnutí napadne ženu, ako môže byť ďalej pracovníkom úradu? Je to hanba pre celú župu," vyhlásil.

Ladislav Snopko (SDKÚ-DS) poukázal na to, že osoba na takej pozícii ako je Keselý, by mala sama vyvodiť osobnú zodpovednosť za to, čo sa stalo. „Ľudia čakajú etické riešenie. A to musí prijať sám pán Keselý,“ podotkol Snopko.

O kauze sa hovorilo v bode Rôzne. Frešo to vysvetlil tým, že sa tak dohodli na stretnutí poslaneckých klubov. Poslanci z klubu SaS chceli bod zaradiť na úvod zastupiteľstva. „Mrzí ma, že o takomto prípade, ako je napadnutie ženy zo strany vysokého úradníka BSK, budeme hovoriť až na záver rokovania. Ak máme zaradený na úvod mimoriadny bod, ktorý sa týka programu proti extrémizmu, tento bod mal byť hneď za ním,“ uviedol podpredseda BSK Igor Bendík. V hlasovaní však napokon zastupiteľstvo rozhodlo o pôvodnom návrhu programu rokovania.

Keselý sa rokovania nezúčastnil, v predchádzajúcich dňoch a týždňoch mal byť na dlhodobej PN. Podľa informácií poslancov z klubu SaS je v súčasnosti na dovolenke v Indii.

(TASR, Foto: archív)

Páčil sa vám článok?