Schuster: Vždy sme chceli, aby hlavným mestom bola Bystrica

29.11.2016
0
Schuster: vždy sme chceli, aby hlavným mestom bola bystrica - schuster tv.noviny.sk
Páčil sa vám článok?

Ak ste si mysleli, že nezmyselný spor o to, ktoré mesto má byť metropolou Slovenska, vytváral iba zbytočné napätie a dnes je už zabudnutý, nie je tomu celkom tak. Túto tému najnovšie oživil v Banskej Bystrici exprezident Rudolf Schuster.

Je dobré odchádzať, ale ešte krajšie je sa vracať a vidieť naše krásne Slovensko. Takto dnes v súvislosti so svojimi cestovateľskými aktivitami reagovala bývalá hlava štátu Rudolf Schuster, ktorý sa v Banskej Bystrici zúčastnil na slávnostnom podujatí Univerzita mestu, mesto univerzite.

Ide o sériu stretnutí s hosťom, ktoré pravidelne organizuje Univerzita Mateja Bela spoločne s mestom pod Urpínom. Na dnešný podvečer do Cikkerovej siene historickej radnice pozvali bývalého prezidenta, diplomata, spisovateľa, filmára, fotografa, cestovateľa, ale i človeka, ktorý si rád zaspieva. Podujatie nazvali Architekt vzťahov.

„Ja sa cítim byť predovšetkým normálnym človekom, ktorý má rád ľudí a vie ich vypočuť a ktorý sa aj podľa toho riadi, keď prídu za ním s rôznymi návrhmi," konštatoval Schuster na otázku, či sa takým „architektom“ skutočne cíti byť. „Čím viac chodím a spoznávam ten svet, tým krajšie mi je Slovensko a musím povedať, že nemáme krajšiu krajinu a tú peknú Bystricu v srdci Slovenska, čo sme vždy chceli mať za hlavné mesto, to sa nám nikdy nepodarilo. Náš hlas z Košíc ste vždy mali, ale Bratislava bola silnejšia,“ dodal s úsmevom bývalý prezident.

Primátor Banskej Bystrice Ján Nosko sa s bývalou hlavou štátu stretol ešte pred podujatím a ako konštatoval, prebrali témy od histórie až po pôsobenie v politike a skúsenosti. „Jeho názory sú veľmi živé a živé pre každú dobu,“ uviedol Nosko.

(TASR, Foto: tvnoviny.sk)

Páčil sa vám článok?