Devínu hrozí, že príde o budovu miestneho úradu

2.10.2006
Páčil sa vám článok?

Mesto Bratislava požičia svojej mestskej časti Devín tri milióny korún na zaplatenie pohľadávky súkromnej osoby, za ktorú Devínu hrozí exekúcia budovy miestneho úradu.

Pôžičku schválili poslanci na májovom zasadnutí mestského zastupiteľstva. Pohľadávka vznikla, keď mestská časť prijala zálohu vyše dva milióny korún za predaj pozemku v Devíne, ktorý však súkromnej osobe neposkytla. Zálohu však devínsky miestny úrad odmietol vrátiť aj po príkaze súdom, exekútorský úrad v Šali následne vyhlásil dražbu na budovu miestneho úradu, ktorá mala byť tento týždeň. Mesto zároveň vedie s Devínom o túto budovu súdny spor, keďže mestskej časti bola do vlastníctva iba zverená, avšak mestská časť si budovu po jej rekonštrukcii v roku 1998 nechala zapísať do svojho vlastníctva.

Mestská časť Devín má v súčasnosti dlhy viac ako pol miliardy korún a exekúcia jej majetku hrozí aj v iných prípadoch. Podľa námestníka primátora Bratislavy Štefana Holčíka by sa mal majetok mestskej časti previesť do vlastníctva mesta, kým dlhy Devína nebudú vyrovnané.

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie