Dobrovoľne sa odtrhnúť nechcú

17.9.2011
0
Páčil sa vám článok?

V posledných týždňoch začali starostovia okrajových mestských častí nahlas hovoriť o možnosti odčlenenia od Bratislavy. Keďže novelizovaná ústava nepriznáva mestským častiam postavenie obce, pre Bratislavu zostáva posledná možnosť, ako vyriešiť postavenie mestských častí v pripravovanom návrhu zákona o Bratislave.

Starosta Záhorskej Bystrice Vladimír Kubovič upozornil, že žiadna z mestských častí nemá záujem odčleniť sa od Bratislavy dobrovoľne. V prípade centralizácie, ktorú presadzuje primátor Jozef Moravčík, však táto možnosť prichádza do úvahy.

Starostovia tiež upozornili, že vzťah mesta a mestských častí je veľmi zvláštny. Primátor Moravčík totiž za vyše dvojročné pôsobenie vo funkcii ešte nenavštívil všetky mestské časti (!), čo malo byť podľa starostov jednou z jeho prvoradých úloh.

(brn)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.