Dobrá správa: Aukcia diel rómskych detí sa skončila rekordným výnosom 65.000 eur

18.9.2023
0

Zdroj: Tibor Géci

Páčil sa vám článok?

Rekordným výnosom 65.000 eur sa skončila charitatívna aukcia, ktorú pre občianske združenie Divé maky zorganizovala galéria a platforma na podporu umenia Collective. Peniaze poputujú na podporu talentovaných rómskych detí na Slovensku. Informovala o tom PR manažérka Regina Ulejová.

Priblížila, že autormi 24 diel zaradených do aukcie sú šiesti aktuálni štipendisti Divých makov, ktorí kresby, maľby a grafiky na tému "Predsudky" vytvorili pod vedením akademickej maliarky Kataríny Slaninkovej. Aukciu viedla licitátorka aukčného domu SOGA Nina Gažovičová, ktorá prízvukuje, že dobré úmysly a skutky sú dôležité. "Potrebujeme ich každý deň, v náročných dobách dvojnásobne. Bolo mi cťou a potešením prispieť k tomuto fantastickému výsledku," komentovala rekordný výnos.

Zbierka výtvarných diel na tému Predsudky vznikla počas dvoch Letných akadémií Divých makov. Autormi umeleckých diel sú šiesti nadaní štipendisti z občianskeho združenia - Branislav Piskor, Mária Bartošová, Terézia Halgašová, Agáta Berková, Martina Siváková a Liana Vajdáková. "Pretvárali ich predstavu o predsudkoch do výtvarných diel prostredníctvom rôznych techník. Práci na výtvarných dielach predchádzali úvahy o negatívnych stereotypoch, ktorým rómske deti a mládež čelia. Diela reprezentujú vnútorné prežívanie mladých a ich odhodlanie meniť svet alebo aspoň farby jeho reality," približujú Divé maky.

FOTOGALÉRIA:

Jedna zo zakladateliek programu Barbora Mistríková považuje výsledok charitatívnej aukcie za najlepší darček, aký si v občianskom združení mohli k jeho 18. výročiu priať.

(TASR)

Krásne podujatie: Divé maky zaplnili Hviezdoslavovo námestie a roztancovali Bratislavu

Občianske združenie Divé maky oslávilo 18. narodeniny v sprievode emotívnej rómskej hudby, silného divadelného zážitku i krstu ich vlastného CD. Na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave sa v sobotu zišli davy ľudí, aby si pozreli talent a odhodlanie rómskych detí z programu Divé maky a vyjadrili im tak podporu a prispeli k búraniu predsudkov, ktoré sú v našej spoločnosti veľmi silné.

Páčil sa vám článok?