Kapela Terrible 2s, ktorú založili bývalí členovia Živých Kvetov, vydala nový album

17.9.2023
0

Zdroj: Soňa Pokorná

Páčil sa vám článok?

Skupinu Terrible 2s založili v roku 2020 štyria členovia známej slovenskej skupiny Živé Kvety. Po debutovej nahrávke a dvojsingli teraz prichádzajú s druhým albumom “Dotýkať sa oblakov”. Viac nám prezradil Alexander Čerevka zo Slnko Records.

Autorkami nových skladieb sú opäť Lucia Piussi a Agnes Lovecká. Ako ďalej uviedol Čerevka, ku kapele sa pridala aj basgitaristka Eva Turnová z legendárnych Plastic People of the Universe. 

Kompozície skladeb sú prepracovanejšie ako na debutovom albume a je z nich cítiť spoločnú energiu všetkých členov kapely. Zvuk tvorí nástrojová zostava gitary, basy, bicích, kláves a huslí. Osem pesničiek vznikalo v bratislavskom štúdiu Real Music House v spolupráci s producentmi a hudobníkmi Robertom Pospišom a Martinom Sillayom, ktorí svojím citom výrazne prispeli k celkovej autenticite nahrávky. O vizuál sa postaral dizajnér Palo Čejka.

“Vedeli sme, že chceme zaznamenať skutočný zvuk kapely, to, ako naozaj hráme. A fungovalo to zázračne. Nikto nemal „kľúče od miešačky“, všetci slúžili konkrétnej pesničke a chémia medzi nami všetkými fungovala bezchybne,” hovorí textárka, speváčka a gitaristka Lucia Piussi a dodáva, že významným impulzom a katalyzátorom pre Terrible 2s bol príchod bagitaristky Evy Turnovej.

Česká hudobníčka hrala dlhé roky v pražskej avantgardnej skupine Plastic People of the Universe. Vzájomný rešpekt a priateľstvo s členmi Terrible 2s prinieslo novú energiu. „Vždy ma bavilo sa na Evu pozerať, ale vidieť ju vedľa seba na pódiu a môcť sa oprieť o jej basu, je úplne iný level. Je ako skala, ako spieva Lucia v jednej pesničke, a ja mám pocit, že sme konečne naozajstná veľká kapela,“ teší sa skladateľka, klávesáčka a huslistka Agnes Lovecká.

Nový album Terrible 2s má názov “Dotýkať sa oblakov” a vyclšiel 8. septembra vo vydavateľstve Slnko Records. 

(ts, ms)

Páčil sa vám článok?