Horúca novinka: Anita Soul vydáva album, spolupracovala na ňom s Rytmusom, Kalim aj Tinou

8.9.2023
0

Zdroj: coverfoto albumu Barbora Balúchová

Páčil sa vám článok?

Atraktívni spolupracovníci a sound na svetovej úrovni. To je nový album slovenskej R'n'B divy Anity Soul s názvom Balans. V poradí tretí album speváčky, skladateľky a bratislavskej rodáčky obsahuje 17 autorských skladieb.

Ako nás ďalej informovala Nora Krchňáková z NK Factory, fanúšikovia sa môžu tešiť na duety s Rytmusom, Kalim, Igorom Kmeťom či so speváčkami Tinou a Monikou Bagárovou. Na albume sa podieľalo viacero producentov, úpravy a celkový vzhľad skladieb má na konte samotná Anita. A hoci jej hlas znie naozaj svetovo, jej srdce patrí naďalej i nášmu mestu. "Bratislavu milujem z celého srdca! Je to moje rodné mesto, cítim sa tu doma. Vyrastala som v časti Bratislava II a celú strednú školu som si odžila v Starom Meste," prezradila pre Bratislavské noviny speváčka.

Polovicu skladieb z nového albumu produkoval jeden z našich najvýraznejších klaviristov a producentov Eugen Vizváry, Ostatné skladby mali pod palcom producenti H0wdy, Richard Csino, Dar’rell Banks a ďalší. O mix a master albumu sa postaral Maiky Beatz. Novinka nesie príznačný názov Balans.

„Pre mňa je dôležitá rovnováha. Snažím sa udržať si správny balans, aby som dokázala skĺbiť všetko, čo robím, čo prežívam a čo na mňa pôsobí. Každý by sme si mali nájsť spôsob, akým vieme uvoľniť svoju myseľ a nájsť si príjemný čas pre seba a pre svoju selfcare. Dovoľte vašej mysli zablúdiť k všetkému krásnemu, čo sa na svete nachádza. Uvedomujem si, že nič nie je samozrejmosť a som vďačná za to, ako som požehnaná. Snažím sa udržať si balans a ísť si za svojimi cieľmi, zároveň mať na prvej priečke moju rodinu a môjho syna. Sloboda sa začína tam, kde sa končí strach z kohokoľvek a čohokoľvek,“ vyznala sa Anita Soul.

FOTOGALÉRIA:

Anita na novinke spolupracovala s viacerými špičkovými umelcami, ktorí prijali pozvanie na featuringy.. „Ľudí, ktorých som oslovila si vážim, páčia sa mi ako umelci, páči sa mi to, čo robia a ako to robia. Lebo každý jeden, ktorý je na albume, to robí zo srdca a s láskou a žije hudbou. Mám rada talentovaných ľudí a ešte radšej s nimi niečo tvorím. Duet mám s Rytmusom, s ktorým spolupracujeme už veľa rokov a je to podľa mňa top raper a interpret. Zároveň mu nechýba pokora a ide po hudbe, a to je práve to, čo mi je na ňom blízke. Veľmi sa teším z našej skladby Groove, ku ktorej sme nakrútili aj cool videoklip,“ vyzdvihuje Anita spoluprácu s Rytmusom.

Zdroj: Katarína Šlesar

S Rytmusom.

Anita dlho túžila po spolupráci so speváčkou Tinou. A aj keď sa poznajú dlhé roky, nikdy sa to nepodarilo, až teraz na novom albume.

„Spievali sme spolu na koncerte Dary Rolins v O2 Arene a keď sme vchádzali do šatne, na dverách boli naše mená. A zistili sme, že Tina je odzadu Anit! Vtedy sme si povedali, že je asi správny čas niečo spolu už konečne nahrať. Tak som nám nechala napísať skladbu na mieru od top producenta a hráča Davida H0wdy Hodeka. A do tejto skladby som si pozvala ešte jednu nádhernú hosťku, moju kamarátku a kolegyňu, s ktorou máme kopec spoločných spomienok a zážitkov - Moniku Bagárovú. Od začiatku som mala jasný názov Mamacita, ktorý nás dosť vystihuje,“ chváli kolegyne Anita.

Zdroj: Katarína Šlesar

​Tina, Anita Soul a Monika Bagárová.

Na albume Balans sa stretli aj ďalší hudobníci. Anita Soul si pozvala speváčku Laris Diam, s ktorou naspievala duet Dovoľ mi byť ženou. Laris spolupracovala aj na viacerých skladbách na albume.

„Mne veľmi blízky je talentovaný hudobník Stevie, ktorý patrí do mladej generácie. Máme spolu skladbu Time, ktorej autorom je Stevie. Na albume nemôže chýbať ani kamarát Igor Kmeťo, s ktorým sme od skladby Ona má štýl nespolupracovali. K piesni s Igorom nám napísal text šikovný umelec Adiss. Som veľmi rada, že prijal pozvanie aj Kali. Páči sa mi ako interpret, aj ako super človek. Vyžaruje z neho úplná pohodička a presne takáto je aj naša spoločná skladba Nepozerám S5,“ uzatvára Anita Soul. S novým albumom Balans plánuje Anita Soul vyraziť aj na turné. 

VIDEO: Anita Soul feat. Rytmus - Groove (prod. Dar’rell Banks):

Speváčka Anita Soul je doma v žánroch jazz, soul a predovšetkým R&B, na konte má tri albumy, množstvo singlov a zahraničných spoluprác. Hudobní kritici ju označujú za speváčku so zahraničným hlasom. Je vyhľadávanou speváčkou u popredných interpretov a muzikantov. Spolupracovala s nositeľom Grammy Robertom Glasperom, s Oskarom Rózsom, Martinom Valihorom, Majkom Spiritom, Chrisom Daveom či Poogie Bellom. V roku 2022 hosťovala aj na albume Saturnus - Eugen Vizváry, kde si zaspievala duet so svetovou hviezdou z USA Doobie Powellom skladbu s názvom So fine.

(ts, ms)

Páčil sa vám článok?