Môžete pomôcť ľuďom v neľahkej situácii: Charitatívny aukčný salón prinesie rekordný počet diel

14.11.2022
0

Zdroj: APPA

Páčil sa vám článok?

Po dvojročnej prestávke, keď sa aukcia mohla realizovať iba online, sa obľúbené podujatie Charitatívny aukčný salón vracia v plnej sile. Milovníkom umenia ponúkne to najlepšie zo súčasnej slovenskej výtvarnej tvorby a následne financie získané z dražby využije nezisková organizácia Asociácia pomoci postihnutým - APPA v prospech ľudí s neľahkým osudom.

Už dvanásty ročník podujatia, ktorý pripravuje APPA, sa nesie v znamení šťastných sedmičiek: Kolekciu umenia tento rok reprezentuje 77 výtvarných diel. Vďaka tradícii projektu získalo pomoc už 77 ľudí s telesným znevýhodnením.

I tento rok svoje diela do aukcie venovali významní slovenskí autori. "Priaznivci výtvarného umenia môžu získať nielen hodnotné dielo, ale aj pomôcť ľuďom v neľahkej životnej situácii. Záujemcovia si budú môcť 24. novembra v Jurkovičovej Teplárni vydražiť niektoré z celkovo 77 diel od 54 popredných slovenských výtvarníkov. Ide o rekordný počet zapojených umelcov a venovaných diel. Výťažok z dražby bude použitý ako finančná pomoc pre šiestich členov Klubu APPA," priblížila nám Miriam Juhanesovičová, predsedníčka Asociácie pomoci postihnutým - APPA.

Samotným galavečerom bude hostí sprevádzať moderátorka Soňa Müllerová a program spríjemní hudobné vystúpenie výtvarníka Svetozára Ilavského, ktorý svojimi dielami aukciu pravidelne podporuje. Licitáciu diel bude mať na starosti Nina Gažovičová (na úvodnej fotografii). Akcia je na pozvánky. Ak si želáte zúčastniť sa na podujatí, kontaktujte APPA.

Živej aukcii bude predchádzať online aukcia. Dražiť sa bude počas celého týždňa od 15. do 22. novembra v rámci platformy Aukčnej spoločnosti SOGA. Súčasťou projektu je aj predaukčná výstava v galérii súčasného umenia DOT. Contemporary Art Gallery (Jurkovičova Tepláreň, Bottova 1), ktorá potrvá od 18. do 24. novembra a komentovaná prehliadka dražených diel 21. novembra, ktorou bude sprevádzať Nina Gažovičová.

Za jedenásť ročníkov pomohla APPA prostredníctvom Charitatívneho aukčného salóna 77 ľuďom s telesným znevýhodnením spolu sumou vo výške 260.593 eur. Vyzbierané financie použila na nevyhnutné potreby, ktoré zlepšili kvalitu ich životov. Doteraz sa dražilo celkovo 487 umeleckých diel.

Aukciu v Jurkovičovej Teplárni v Bratislave organizuje APPA v spolupráci s Nadáciou TA3, Televíziou TA3 a Aukčnou spoločnosťou SOGA.

Všetky informácie o projekte nájdete aj na webe aukcie

Niektoré z dražených diel:

Zdroj: APPA

​Daniela Olejníková - Cvernovka (Pradiareň).

Zdroj: APPA

​Bohdan Hostiňák - Krajina.

Zdroj: APPA

​Ivan Csudai - In the Light II.

Zdroj: APPA

​Andrej Dúbravský - Leto iba začalo!

Zdroj: APPA

​Svetozár Ilavský - Sv. Júda Tadeáš.

Zdroj: APPA

​Peter Kľúčik - Mapa sveta III.

Zdroj: APPA

​Erik Šille - Môj domov.

Zdroj: APPA

​Evelyn Benčičová - Truthness.

(ms)

Páčil sa vám článok?