SND pozýva na Novoročný koncert členov Operného štúdia

12.1.2022

Zdroj: FB SND

Páčil sa vám článok?

Slovenské národné divadlo pozýva svojich priaznivcov na Novoročný koncert členov Operného štúdia SND. Podujatie sa uskutoční v piatok (14. 1.) o 19.00 h v Opernom salóne. Predstavia sa na ňom frekventanti v repertoári zostavenom z duchovnej a sakrálnej tvorby skladateľov od baroka po 20. storočie.

„Koncertu predchádzala séria tematických workshopov s vokálnymi lektormi Markétou Cukrovou a Petrom Mikulášom, hlasovým pedagógom Ahmadom Hedarom a pohybovou lektorkou Andreou Miltnerovou," priblížila Pažítková s tým, že frekventanti na workshopoch pod odborným vedením analyzovali party vybraných diel, venovali sa ich naštudovaniu, princípom štýlovej interpretácie, hlasovým cvičeniam, eliminácii chýb i dobovým pohybovým prostriedkom vyjadreným cez gesto.

V interpretácii diel Georga Friderica Handela, Johanna Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiho, Giovanni Battistu Pergolesiho, Josepha Haydna, Wolfganga Amadea Mozarta, Sergeja Rachmaninova a ďalších skladateľov sa predstavia Linda Mellenová, Pavla Mlčáková, Zoya Petrova, Belinda Sandiová, Robin Červinek, Jinxin Chen, Martin Morháč a Pavol Mucha. Na klavír ich bude sprevádzať Andrea Bálešová. Koncert v Opernom salóne v novej budove SND sa uskutoční v režime OP.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie