Nepríjemný incident v SND: Hluční diváci nahnevali hercov, ktorí napokon museli zrušiť predstavenie!

5.10.2019

Zdroj: SND

Páčil sa vám článok?

Predstavenie činohry Morena, ktoré sa konalo v Modrom salóne novej budovy SND včera večer sa napokon nedohralo pre nedisciplinovanosť časti obecenstva, ktoré jednak prišlo do sály asi 20 minút po začiatku a navyše sa správalo tak hlučne, že hercom napokon nezostalo nič iné, než odísť z javiska...

Inscenácia Morena vznikla ako koprodukčná spolupráca združenia per. ART a Činohry SND a podľa programu ide o humorno-dojímavá performanciu o dnešnej dobe, vzťahoch, túžbach i pádoch. Hlavnými protagonistami je trojica hercov: Matúš Kvietik, Andrea Bučková a Dominika Kavaschová. Práve ona na sociálnej sieti opísala nepríjemný incident, ktorý sa odohral v piatok večer: "Dnes sme hrali v SND naše predstavenie Morena. Prišli sme oveľa skôr, aby sme nastavili svetlá všetko si poctivo prešli a prespievali. Začalo sa predstavenie a diváci skvelo reagovali a tešili sa. Po 20 minútach sme počuli hulákanie a do sály sa nasilu (aj keď ich nepustili pracovníci SBS ani uvádzačky, lebo prišli neskoro a predstavenie dávno začalo) veľa chlapov cca vo veku 40-50 rokov. Hlasný príchod, neustále rušenie predstavenia, komentovanie a hulákanie. Niekoľkokrát sa prerušilo predstavenie, kde ich kolega aj ostatní diváci prosili, aby buď prestali alebo zo sály odišli. Asi po pol hodine, keď sa to už nedalo vydržať, sme sa postavili my herci a slušne ich aj spoločne s divákmi poprosili, aby opustili predstavenie. V sále sa zaplo svetlo, ale on začali hulákať, že neodídu. Diváci boli nešťastní a my herci smutní, ale nedalo sa, žiaľ, pokračovať a celá ilúzia, naša snaha a robota bola na nič... Ďakujem tej časti obecenstva, ktorá nás pochopila a podporila, za ich trpezlivosť, empatiu, za to, že sme cítili ako nám drží palce a že sa postavila na našu stranu. Nebola to naša vina ani vina SND, ale žiaľ sa to nemohlo skončiť inak. Niektorí ľudia sa naozaj nevedia správať. Veľmi radi vám ponúkneme náhradný termín, ktorý bude zverejnený na webovej stránke SND. Ďakujeme a je nám to ľúto."

Do diskusie k zdieľanému statusu herečky Dominiky Kavaschovej sa zapojil aj pán Roman Martinec, ktorý napísal, že presne vie, o akú skupinku divákov ide, pretože ju už raz zažil na inom prestavení. "Sú to ľudia, ktorí nadštandardne zarábajú a preto so myslia, že si môžu takéto veci dovoliť. Sedeli vedľa mňa a videl som, že sú pod miernym vplyvom alkoholu. Keď som ich požiadal, aby boli ticho, lebo rušia mňa aj ostatných, tak mi drzo povedali, že však sme v divadle. Mal som vďaka ich neustálemu komentovaniu diania na javisku pokazený večer, pričom som za lístok dal 26 eur." 

Oslovili sme aj hovorkyňu SND Izabelu Pažitkovú s otázkou, aké sú možnosti divadla v takýchto situáciách a či môžu SBS-kári takýchto nedisciplinovaných divákov vykázať či vyviezť zo sály, ak hlučným spôsobom narúšajú predstavenie. Jej odpoveď sem doplníme hneď ako nám ju pošle...

(ars) 

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.