Park v Novej Cvernovke láka na svieži program a oddych: Štvrtky budú patriť najlepším letným hraným filmom

3.7.2019

Zdroj: cvernovka

Páčil sa vám článok?

Kultúrne centrum Nová Cvernovka na Račianskej 78 počas leta pripravuje rozmanitý každodenný outdoorový program. Podujatia budú mať rôzny záber od vzdelávacích a kultúrno-spoločenských diskusií i prednášok, literárnych čítaní, cez dokumentárne aj hrané filmy, hudobné koncerty i dj sety či popoludnia s chill oddychovým programom.

Program letných mesiacov júl a august sa bude konať v Park de Palma, čo je názov parku susediaceho s bývalou fabrikou na výrobu olejov - Palma - ktorej dominantná sila výraznej výškovej technickej stavby je súčasťou miestneho genius loci. V vonkajších priestoroch si budete môcť vychutnať program, ktorý počas roka prebieha v sále.

Každý deň v týždni Leta pod Palmou bude venovaný inému podujatiu, vďaka čomu počas oboch letných mesiacov návštevníkom prinášajú pravidelný program, v ktorom si nájdu svoje rodiny s deťmi, školopovinní aj pracujúci či teenageri a vysokoškoláci.

Všetko utorky budú patriť dokumentárnym filmom, stredy sa návštevníci dozvedia zaujímavosti z rôznych oblastí na prednáškach, štvrtky sa budú premietať tie najlepšie letné hrané filmy, piatky a soboty park roztancujú koncerty a live dj sety, nedele budú mať pokojnú atmosféru v podobe chill programu pre deti, rodičov aj nerodičov. 

Otvárací týždeň Leta pod Palmou odštartoval v utorok 2. júla letným kinom a dokumentom o Richardovi Müllerovi Nespoznaný, program bude v stredu pokračovať prednáškou ako správne separovať odpad, ďalej sa môžete tešiť na letnú lovestory Call me by your name a pracovný týždeň uzavrie koncert živelnej ženskej shoegazovej hudobnej kapely Žen z Chorvátska.

V priebehu nasledujúcich týždňov do programu pribudnú ďalšie koncerty a podujatia, ako napríklad sprievodné aktivity v rámci dúhového PRIDE Festivalu, letná Pecha Kucha Night Bratislava s gastro edíciou, warm-up nitrianskeho hudobného festivalu FLAAM, ochutnávka ciderov, večer instagramovej poézie “Od Slova do Slova”, premietanie série dokumentárnych filmov Expremiéri, koncert Mariána Slávku, predstavia sa hudobné zoskupenia Ptakh Jung z Ukrainy a Our Stories či mnohé ďalšie.

Dnes 3.júla je pripravená pre návštevníkov prednáška o separácii odpadu. Začiatok je o 17:30 hod.v Parku de Palma na Račianskej 78.

 Všetky plánované aktivity, podujatia a zmeny v ich nájdete aj na facebookovej stránke Novej Cvernovky.

(TS,nc)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie