Na radnici je elegancia prvej republiky

14.11.2006
0
Páčil sa vám článok?

V Starej radnici bola v uplynulých dňoch sprístupnená nevšedná výstava pod názvom Elegancia prvej republiky - Česká móda 1918 - 1939. Výstavu pripravilo Mestské múzeum v spolupráci s českým veľvyslanectvom, pričom asi 200 exponátov pochádza z bohatej zbierky odevov a doplnkov Umělec­koprů­myslového muzea v Prahe.

Výstava Elegancia prvej republiky je jedinečnou príležitosťou vidieť naraz také množstvo odevov a doplnkov z jedného obdobia. Z obdobia, ktorého heslom bola elegancia, pričom elegantný nebol len dobre oblečený človek, elegancia sa prejavovala aj v správaní a vystupovaní.

Vysoká kultúra odievania v medzivojnovom období súvisela s celkovým hospodárskym, kultúrnym a spoločenským rozvojom po vzniku Československa, keď sa nielen móda orientovala na Francúzsko.

(brn)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.