• Kultúra
  • 02.02.2016 07:20

Učitelia vytvorili v centre Bratislavy živú reťaz

0 0
Učitelia vytvorili v centre bratislavy živú reťaz - ucitelia_retaz

Nespokojní učitelia, rodičia i študenti vytvorili v pondelok v popoludňajších hodinách v centre Bratislavy živú reťaz. Začínala sa pri Úrade vlády SR a tiahla sa okolo Prezidentského paláca smerom na Štefánikovu ulicu a potom na Leškovu ulicu späť k úradu vlády.

Podľa Vladimíra Crmomana z Iniciatívy slovenských učiteľov (ISU), ktorá podujatie zorganizovala, verejnosť dnes prišla vyjadriť podporu štrajkujúcim učiteľom. "Bojujeme za to, aby mal kto o desať rokov učiť, aby sa niečo zmenilo v školstve, aby sa celý ten systém začal točiť smerom ku kvalite a k tomu, aby žiaci mali kvalitné školstvo, od čoho závisí blahobyt celej spoločnosti a celá naša budúcnosť," uviedol Crmoman.

Podujatie sa začalo na Námestí slobody a účastníci začali krátko po 15.30 h tvoriť reťaz. Živú reťaz tvorilo približne 2000 ľudí. Tí sa rozišli po 16.30 h. Podujatia rovnakého typu sa dnes podľa Crmomana uskutočnili celkovo v 14 slovenských mestách.

Časť učiteľov vstúpila v pondelok 25. januára do ostrého, časovo neobmedzeného štrajku. Dôvodom jeho vyhlásenia je podľa ISU dlhodobé ignorovanie požiadaviek učiteľskej obce, odborových a profesijných organizácií v školstve na zabezpečenie primeraného financovania školstva.

(TASR)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.