V Petržalke rodičia zapísali 718 prvákov
Do prvého ročníka obecných základných škôl v Petržalke zapísali rodičia 718 predškolákov. Mestská časť chce v budúcom školskom roku otvoriť 31 prváckych tried, čo je o tri triedy viac ako vlani.
„Najviac žiakov rodičia zapísali do prvého ročníka v Základnej škole Pankúchova (115 žiakov), Tupolevova (95 žiakov) a Budatínska (91 žiakov),“ uviedla hovorkyňa mestskej časti Mária Grebeňová-Laczová. Oproti minulosti sa zvýšil záujem o Základnú školu na Prokofievovej ulici a na Nobelovom námestí. „Zápis potvrdzuje stúpajúci počet chlapcov. Tohto roku je ich o 42 viac, vlani ich bolo o 35 viac ako dievčat,“ zdôraznila.
Našli sa aj takí rodičia, ktorí dieťa zapísali na dve až tri petržalské základné školy. Necelých 7 percent detí zákonní zástupcovia ešte na zápis nepriviedli, mali by tak urobiť čo najskôr a zapísať dieťa na povinnú školskú dochádzku do spádovej školy vo svojom školskom obvode, upozornila hovorkyňa.
(mgl)
Článok bol uverejnený v tlačenom vydaní Bratislavských novín. © 1998-2013 Nivel Plus. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.