V Univerzitnej knižnici cyklus spoznávania krajín

6.3.2008
0
Páčil sa vám článok?

Príbehom Francúzska sa 7. marca v Bratislave obnoví cyklus poznávania krajín a ľudí pod názvom Vzdialené blízke osudy. Ako potvrdil jeho iniciátor Stanislav Bachleda, pred dvoma rokmi sa konali tieto neformálne spoločenské stretnutia v Zichyho paláci, tentoraz sa uskutočnia v Multifunkčnom kultúrnom centre Univerzitnej knižnice.

Ich zámerom je priblížiť návštevníkom večerov krajiny cez ich obyvateľov žijúcich na Slovensku i z rozprávania našich občanov pôsobiacich v zahraničí. Nad prvým stretnutím prevzal záštitu veľvyslanec Francúzskej republiky v SR Henry Cuny.

"Predstaví sa hudobná skupina Francúzov žijúcich na Slovensku Roc'hann," uviedol Bachleda. Účasť prisľúbil tlačový atašé Veľvyslanectva Francúzskej republiky v SR Didier Rogasik, manažér pre frankofónnu klientelu z Volksbank Slovakia Bruno Fernandez a slovenský hudobník Matej Drlička, ktorý dlhodobo pôsobil vo Francúzsku.

V Zichyho paláci sa už predstavila India, Arménsko, Bulharsko, Poľsko či Japonsko. Po Francúzsku by mal nasledovať v Univerzitnej knižnici Egypt, v pláne sú Taliansko, Gruzínsko a ďalšie krajiny.

(tasr)

Páčil sa vám článok?